T, 31.05.2023.

Interjera dizainere iesaka aktualitātes šā gada Baltā galdauta svētkiem

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Atzīmējot 4. maija svētkus, mūsdienās ir izveidojusies salīdzinoši jauna tradīcija – Baltā galdauta svētki, kuros godinām brīvību un neatkarību. Interjera dizainere Dace Stabulniece sadarbībā ar interneta veikalu 220.lv ir apkopojusi interjera tendences, kā svētkus padarīt vēl krāšņākus.

Galda klāšanas fundaments

Tradīcijas būtība ir piemeklēt baltu galdautu ar stilu un raksturu, kas vienlaikus ir arī svinīgs, tāpēc Dace Stabulniece atzīst, ka pirmais solis  - galdauta izvēle - ir pats vienkāršākais, bet vienlaikus arī atbildīgākais. Galdauts var būt lina, mežģīņu vai pavisam vienkāršs balts kokvilnas audums. Otrais solis ir izvēlēties traukus un instrumentus servēšanai, kas vizuāli aizņem lielāko daļu kompozīcijas, veidojot noteiktu ritmu.

Ņemot vērā konceptu, dizainere iesaka izmantot vienkrāsainus traukus bez liekām detaļām, savukārt formas var būt dažādas – apaļas, kantainas, ovālas.

Nākamais solis ir izvēlēties fokusa elementus jeb dekorācijas, kas ir galda celiņš, dažāda augstuma vāzes u.tml. Ar šo elementu palīdzību kopējā kompozīcijā tiek apvienota formu un krāsu daudzveidība, pievēršot uzmanību klājuma akcentējošajai daļai, kuru mēs uztveram primāri. Noslēdzošais solis ir mazie akcenti: salvetes, sveces un svečturi, mikro lampiņas un dažāda veida augi.

Savukārt, ja svētki tiek svinēti ārā pie klāta galda, vēlams paredzēt to, kā nostiprināt klājumā izmantotos elementus. Lieliski noderēs galds ar atsevišķu stikla virsmu, zem kuras var paklāt galdautu. Bet tiem, kas izvairās no galdauta klāšanas un tā nosmērēšanas, praktisks un vizuāli pievilcīgs risinājums ir galds baltā krāsā, kas noteikti var būt lieliska alternatīva galdauta klāšanai.

Foto: Publicitātes foto

Ko drīkst kombinēt ar balto krāsu?

Dizainere atzīst, ka balto krāsu var kombinēt ar jebkuru krāsu un materiālu, vienlaikus to arī izceļot. Baltā galdauta svētkos noteikti piestāvēs Latvijas karoga sarkanais, kuru apspēlēt ar pavasara tikko izplaukušajiem zaļumiem. Savukārt materiālu izvēlē iederēsies stikla elementi – vāzes un svečturi, kas ir neitrāli, bet vienlaikus eleganti, tādējādi papildinot kopējo galda klājumu. Stikla pudeles, pildītas ar ūdeni, lieliski noderēs ābeļziediem, pirmajām pļavas puķēm vai izdīgušiem bērza zariņiem.

Foto: Publicitātes foto

Šogad modē ir “nepieradinātais skaistums”

D. Stabulniece norāda, kā šā gada tendence ir “nepieradinātais skaistums” jeb viss, kas nav perfekts. Modē ir asimetriskas un mazliet haotiskas, piemēram, augu kompozīcijas, tāpat arī drapētas, ne līdz galam izlīdzinātas galdsegas, salvetes vai dažāda izmēra sveces un svečturi, dabas elementi - zari, sūnas, koka daļas, oļi. Dizainere iesaka izmantot matētas krāsas – melnu, zelta, misiņa, kapara. Šie materiāli vislabāk piestāv galda rīkiem, kas ir kā smalks un elegants akcents kopējā kompozīcijā.

Tāpat savu aktualitāti nezaudē stikls, kas vienmēr pielāgojas jebkuram aktuālajam tonim un formām, tādā veidā viegli un nemanāmi papildinot kompozīciju.

Nelielai “odziņai” dizainere iesaka izmantot spoguli, kuru vēlams izvēlēties proporcionālu galdam. Ideāli, ja tas atbilst galda centra izmēram. Tas palīdzēs reflektēt augu kompozīcijas un sveču radītos atspulgus rotaļīgā noformējumā.

Kopējā kompozīcijā iederēsies arī sveces, kuras dizainere iesaka izmantot ne tikai estētikai, bet arī atmosfērai. Klasiskās smailās un garās vai robustās cilindra un lodes formas noteikti piešķirs savu ritmu galda klāšanas kultūrai. Iepriecinoši ir arī tas, ka sveču krāsu iespējas ir ļoti plašas – toņos un pustoņos, kas ļauj piešķirt juteklisku kopējās tonalitātes smalkumu visai kompozīcijai.

Lai radītu harmonisku un gaišu vidi sev apkārt, neaizmirstiet par skaistu un melodisku mūziku fonā, labu garastāvokli un lielisku maltīti.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu