Ko drīkst kombinēt ar balto krāsu?
Dizainere atzīst, ka balto krāsu var kombinēt ar jebkuru krāsu un materiālu, vienlaikus to arī izceļot. Baltā galdauta svētkos noteikti piestāvēs Latvijas karoga sarkanais, kuru apspēlēt ar pavasara tikko izplaukušajiem zaļumiem. Savukārt materiālu izvēlē iederēsies stikla elementi – vāzes un svečturi, kas ir neitrāli, bet vienlaikus eleganti, tādējādi papildinot kopējo galda klājumu. Stikla pudeles, pildītas ar ūdeni, lieliski noderēs ābeļziediem, pirmajām pļavas puķēm vai izdīgušiem bērza zariņiem.
Šogad modē ir “nepieradinātais skaistums”
D. Stabulniece norāda, kā šā gada tendence ir “nepieradinātais skaistums” jeb viss, kas nav perfekts. Modē ir asimetriskas un mazliet haotiskas, piemēram, augu kompozīcijas, tāpat arī drapētas, ne līdz galam izlīdzinātas galdsegas, salvetes vai dažāda izmēra sveces un svečturi, dabas elementi - zari, sūnas, koka daļas, oļi. Dizainere iesaka izmantot matētas krāsas – melnu, zelta, misiņa, kapara. Šie materiāli vislabāk piestāv galda rīkiem, kas ir kā smalks un elegants akcents kopējā kompozīcijā.
Tāpat savu aktualitāti nezaudē stikls, kas vienmēr pielāgojas jebkuram aktuālajam tonim un formām, tādā veidā viegli un nemanāmi papildinot kompozīciju.
Nelielai “odziņai” dizainere iesaka izmantot spoguli, kuru vēlams izvēlēties proporcionālu galdam. Ideāli, ja tas atbilst galda centra izmēram. Tas palīdzēs reflektēt augu kompozīcijas un sveču radītos atspulgus rotaļīgā noformējumā.
Kopējā kompozīcijā iederēsies arī sveces, kuras dizainere iesaka izmantot ne tikai estētikai, bet arī atmosfērai. Klasiskās smailās un garās vai robustās cilindra un lodes formas noteikti piešķirs savu ritmu galda klāšanas kultūrai. Iepriecinoši ir arī tas, ka sveču krāsu iespējas ir ļoti plašas – toņos un pustoņos, kas ļauj piešķirt juteklisku kopējās tonalitātes smalkumu visai kompozīcijai.
Lai radītu harmonisku un gaišu vidi sev apkārt, neaizmirstiet par skaistu un melodisku mūziku fonā, labu garastāvokli un lielisku maltīti.