Ieskaties: šarmantākās mājas Mežaparkā

FOTO: city24.lv

Mežaparku ir vērts izstaigāt kā ziņkārīgam tūristam, populārākās vietas atstājot citām reizēm, izbaudot mazo ieliņu šarmu un vērojot fenomenālās privātmājas, kuras ieskauj tā teritoriju un ir mākslas darbu cienīgi šedevri.

FOTO: city24.lv

Meža prospekts

Šī savrupmāja ir lielisks 30. gadu funkcionālisma arhitektūras stila piemērs. Māja tika uzcelta 1932. gadā pēc Paula Mandelštama projekta, kurš ir daudzu slaveno Rīgas vēsturisko objektu autors. 

Vēsturiskā māja ir renovēta un tās kopējā platību sasniedz 404 m2. No jumta terases paveras brīnišķigs skats uz tuvējo mežu un apkārtnes privātmājām.

FOTO: city24.lv

Stokholmas iela

Arhitekta Gerharda fon Tīzenhauzena projektēta māja būvēta 1911. gadā, jūgendstila formās. Šis ir nams, kur satiekas vēsturiskā elegance un laicīgs, klasisks šiks, bet bonusā - iekopts, priežu ieskauts pagalms. Pilnīgu renovāciju māja privātmāja piedzīvojusi 2006. gadā, un līdzās izsmalcinātam interjeram un apdares materiāliem šeit atrodamas arī visas mūsdienu tehnoloģijas.

FOTO: city24.lv

Hamburgas iela

Privātmāja atrodas vienā no pirmajām Mežaparka ielām - Hamburgas ielā, kuru projektējis un veidojis toreizējais (pirms vairāk kā 100 gadiem) Rīgas dārzu direktors Georgs Kūfalts. Māja ir uzbūvēta no jauna, izmantojot mūsdienīgus materiālus un sekojot mūsdienu tehnoloģijām. Mājas iekšienē slepjas sāls istaba, pirts, kinozāle un citas ekstras.

FOTO: city24.lv

Jaunā Mežaparka iela 

Klasiska estētika, funkcionāls plānojums, pārdomāts dizains – tās ir svarīgas vērtības, radot vidi, kurā gribas atgriezties un palikt - tā šīs dvīņu mājas raksturo to autors, arhitekts Gatis Didrihsons.

Lai nodrošinātu, ka mājas ir zema energopatēriņa, risinājumos ir ietvertas vairākas pasīvās mājas komponentes, piemēram, apkurināmo un neapkurināmo zonu nodalīšana, veidojot nepārtrauktu siltumizolācijas slāni, kontrolēta gaisa apmaiņa ēkā, ēku dzīvojamo zonu orientēšana uz dienvidiem, noēnošana logiem, aukstuma tiltu novēršana, kā arī augstas energoefektivitātes stikloto konstrukciju izmantošana. Viss kā jaunākās paaudzes mājai pienākas.

FOTO: city24.lv

Visbijas prospekts

Elegantā savrupmāja atrodas vecā Mežaparka daļā, Visbijas prospektā. Mājai ir vēsturiska vērtība un tā ir arhitektūras piemineklis. Šobrīd tai ir veikta daļēja renovācija un uz 3000 m2 lielā zemesgabala vēl iespējams uzbūvēt papildu ēku.

FOTO: city24.lv

Stokholmas iela 

Stokholmas ielas jūgendstila arhitektūras pērles arhitekti ir Kurts Betge un Ērihs Šteinbergs. Tā ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis un papildu šarmu šim īpašumam nenoliedzami sniedz profesionāli veidots dārza dizains. 

Īpašums sastāv no 1914. gadā būvētas un 2001. gadā restaurētas dzīvojamās mājas, atsevišķas garāžas un 1367 m2 plaša zemes gabala.

FOTO: city24.lv

Kokneses prospekts 

Divstāvu vienģimenes māja būvēta racionālā jūgendstila formā 1911. gadā un pēc remonta ir viena no skaistākajām senajām ēkām Kokneses prospektā.

Īpašums atrodas klusā privātmāju rajonā, 10 minūšu gājiena attālumā no kultūras un atpūtas parka un Ķīšezera. Plašajā teritorijā iekopts dārzs un divas terases ģimenes atpūtai un viesu uzņemšanai.

Uz augšu