Rīgas tautas deju ansambļi īstenojuši brīnumskaistu fotoprojektu
Foto

FOTO: Jurģis Rikveilis

Šī gada janvārī astoņi Rīgas tautas deju ansambļi vienojās fotoprojektā, kas veltīts tautas deju ansambļu koncertam “Savā rokrakstā”.

Gaidot pārcelto koncertu 12. oktobrī, ansambļi projektā ielūkoties piedāvā jau tagad. Koncerts “Savā rokrakstā” bija plānots 13. aprīlī VEF Kultūras pilī, bet saistībā ar ārkārtējo situāciju tas tika pārcelts uz 29. maiju, bet līdz ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu koncerts pārcelts uz 12. oktobri.

Fotoprojektā piedalījušies dejotāji no TDA “Ačkups”, DA “Daiļrade”, TDA “Dancis”, TDA “Gatve”, TDA “Līgo”, TDA “Rotaļa”, TDA “Teiksma” un fotoprojekta virzītājs – Rīgas Tehniskās universitātes TDA “Vektors”.

Projekta autori stāsta: “Skatītājam gluži kā caur palielināmo stiklu ļauts ielūkoties tautas tērpā un tā detaļās – saktu stikliņos un gravējumos, mēteļu un blūžu izšuvumos, trejdekšņu spīdumā un vainagu pērlītēs – ar kurām uz skatuves prožektoru gaismās dejo Rīgas labākie tautas deju ansambļi.

Tikai šoreiz tas viss ietīts sudraba gaismas staros, kas gluži kā zīda pavedieni apvij dejotāju augumus, pieskārienus un acu skatus, pasvītrojot katra ansambļa raksturu un unikalitāti.”

Fotogrāfiju autors: Jurģis Rikveilis.

Uz augšu
Back