Sainss pievienojas Ferrari; spāņa vietu McLaren ieņem Rikjardo

Karloss Sainss un Daniels Rikjardo

FOTO: AFP/ScanPix. TVNET kolāža

Pirmās formulas (F-1) komanda "McLaren" ceturtdien pavēstīja, ka tās rindas nākamajā sezonā pārstāvēs Daniels Rikjardo, jo līdzšinējais vienības pilots Karloss Sainss pievienosies "Ferrari".

Iepriekš jau tika ziņots, ka F - 1 komandas "Ferrari" pilota Sebastjana Fetela pienākumus nākamsezon, visticamāk, uzņemsies spānis Karloss Sainss. Tikmēr F-1 mājaslapā publicētā informācija liecina, ka Daniels Rikjardo "McLaren" komandā pavadīs vairākus gadus, jo noslēgts ilgtermiņa līgums. Savukārt Karloss Sainss nākamās divas sezonas pārstāvēs "Ferrari".

Itālijas autoražotājs nākamsezon startēs ar pēdējā laika jaunāko pilotu sastāvu. Šī arī būs pirmā reize kopš 2007.gada, kad vienību nepārstāv bijušie vai esošie pasaules čempioni.

"Esmu ļoti priecīgs, ka 2021.gadā varēšu braukt ar "Ferrari" bolīdu. Man gan vēl priekšā ir nozīmīgs gads ar "McLaren" komandu, tāpēc nevaru vien sagaidīt, kad atsāksies sacīkstes," prieku pauda Sainss.

Par to, uz kurieni dosies līdzšinējais "Ferrari" pilots Sebastjans Fetels, oficiālas informācijas nav. Vācijas medijos gan izskanējis viedoklis, ka Fetalm ir tikai viens mērķis un tā ir "Mercedes" vienība.  

Rikjardo "Renault" komandai pievienojās 2018.gadā, bet pēc šīs sezonas viņam noslēgtos līgums ar vienību. "McLaren" arī paziņoja, ka nākamsezon komandā paliks līdzšinējais pilots Lando Noriss.

Sainss iepriekšējā sezonā pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla, Brazīlijas posmā izcīnot trešo vietu.

Sainss pērn arī bija vienīgais pilots ārpus "lielā trijnieka" - "Ferrari", "Mercedes" un "McLaren" -, kuram izdevās kopvērtējumā iekļūt starp labākajiem sešiem braucējiem.

Otram "Ferrari" pilotam Šarlam Leklēram līgums ar komandu ir spēkā līdz 2024.gadam.

Sezonas pirmās desmit sacīkstes ir atceltas pavisam vai pārceltas, bet čempionāta sākums iecerēts jūlija sākumā Austrijā, kur notiktu posmi divas nedēļas pēc kārtas. F-1 cer aizvadīt 15-18 posmus, bet pirmie no tiem notiks bez skatītāju klātbūtnes.

Uz augšu