P, 15.08.2022.

Brazīlija ieņem trešo vietu pasaulē pēc Covid-19 gadījumu skaita

TVNET/LETA/AFP/DPA
Brazīlija ieņem trešo vietu pasaulē pēc Covid-19 gadījumu skaita
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Reuters/ScanPix

Brazīlija ir ieņēmusi trešo vietu pasaulē pēc Covid-19 gadījumu skaita, atpaliekot tikai no ASV un Krievijas, liecina Veselības ministrijas pirmdien publicēti oficiāli dati.

Brazīlijā ir apstiprināti 254 220 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, Krievijā - 290 tūkstoši, bet ASV - vairāk nekā 1,5 miljoni. 

Pēdējo trīs diennakšu laikā Brazīlija pēc Covid-19 gadījumu skaita ir apsteigusi Lielbritāniju, Spāniju un Itāliju.

Brazīlijā arī reģistrēti 16 792 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi, un šai ziņā Brazīlija ir sestajā vietā pasaulē, atpaliekot no ASV, Lielbritānijas, Itālijas, Francijas un Spānijas.

Eksperti gan uzskata, ka Brazīlija neveic pietiekami daudz Covid-19 testu, tātad reālie skaitļi var būt pat 15 reizes lielāki.

Pandēmija vissmagāk skārusi Brazīlijas ziemeļus un ziemeļaustrumus, kur ir vāja infrastruktūra. Piecas pilsētas ar visaugstāko inficēšanās gadījumu skaitu un nāves gadījumu skaitu attiecībā pret iedzīvotāju skaitu atrodas Amazonasas štatā.

Brazīliju plosa politiskas nesaskaņas attieksmē pret Covid-19 pandēmiju. 

Prezidents Žairs Bolsonaru ir nosaucis šo slimību par ''vieglu gripu", bet cīņu pret to - par "histēriju", un aicina valsti izbeigt sociālo distancēšanos un atsākt darbu, lai apturētu ekonomikas sagrāvi.

Štatu valdības un vietējās pašvaldības lielākoties aicina iedzīvotājus palikt mājās un ievērot sociālo distancēšanos, un šādu nostāju atbalsta Augstākā tiesa. 

GALERIJA: Covid-19: kad daba ienāk pilsētā

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu