Dzērājšoferis mēģina paslēpties mājā un vēlāk uzbrūk policistiem

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

​Darba dienas, 12.maija pusdienlaikā kāds Ķekavas iedzīvotājs lūdzis policijas palīdzību, jo viņu un viņa ģimeni uz ielas gandrīz notriecis kāds pelēka Volkswagen busiņa vadītājs. Tāpat zvanītājs izteicis aizdomas, ka šis šoferis pie stūres varētu būt sēdies reibumā, ziņo raidījums Degpunktā.

"Sniedza pazīmes, pēc kurām varēja atpazīt šo busu, un darbinieki izbrauca uz notikuma vietu, sāka šā autobusa meklēšanu. Darbinieki atpazina pie stūres sēdošo vīrieti, jo viņš jau iepriekš bija nonācis mūsu redzeslokā. Bija zināms, ka šim kungam alkohols nav svešs. Darbinieki apgriezās un sāka tādu kā sekošanu. Bet pa šo laiku viņš paspēja nogriezties vienā nomaļā ceļā," Māris Bomiņš, Reģionālās pašvaldības policijas priekšnieks.

Mirklī, kad policisti pamanīja auto un devās pie tā, šoferis un viņa līdzbraucējs jau bija paspējuši pamest spēkratu. Taču bija skaidrs, ka abi nevarētu būt tikuši pārāk tālu. Pavisam drīz likuma sargi sastapa vienu no busiņā redzētajiem. Jautāts, kur ir busiņa vadītājs, vīrietis sacīja, ka nezinot. Mirkli vēlāk policisti turpat blakus esošajā ēkā pamanīja busiņa vadītāju.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

"Kļuva skaidrs, ka tas ir tas pats vadītājs, kurš pirms kāda mirkļa ir vadījis šo busu. Pie pirmās viņa uzrunāšanas jau bija skaidrs, ka viņš ir stiprā alkohola reibumā. Bija skaidrs, ka viņš ir jāaiztur, tomēr brīdī, kad viņu uzrunāja, lai aicinātu sekot, viņš ar atvēzienu mēģināja iesist policijas darbiniekam. Par laimi, darbinieks izvairījās no šī sitiena un veica aizturēšanu. Jāatzīst, ka mājā atradās arī citi ģimenes locekļi, un viens no viņiem no aizmugures uzbruka otram policistam," stāsta Bomiņš.

Policistiem, ņemot talkā elektrošoka pistoles, ātri vien izdevās karstgalvjus "atvēsināt", un drīz vien abi bija saslēgti rokudzelžos. Jāteic, ka notikušais gan nebūt nenomierināja prāvo un ārkārtīgi kaismīgo dzērājšofera aizstāvju pulku, un kārtības sargiem nācās uzklausīt ne mazums apvainojumu un lamu.

Nedaudz vēlāk notikuma vietā ieradās ceļu policisti un pārkāpējs tika nodots viņu rokās. Kā izrādās, busiņa šoferis pa Ķekavas ielām bija vizinājies, būdams gandrīz divu promiļu reibumā.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

"Viņa uzvedība un pārējās lietas, kas notika brīdī, kad notika viņa aizturēšana, ir traktējama kā nepakļaušanās policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Attiecībā pret vadītāju pārējām konfliktā iesaistītajām pusēm, kas faktiski traucēja veikt vadītāja aizturēšanu, likumā paredzētajā kārtībā tiks sāktas lietas un katra atbildības pakāpe tiks izvērtēta. To jau lems tiesa un katram piemēros sodu pēc izdarītā," nobeigumā saka Bomiņš.

Uz augšu