Covid-19 skartajai sieviešu patversmei Rīgā noteikta karantīna (1)

Papildināts
TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Jānis Škapars/TVNET

Covid-19 skartajai Rīgas patversmes sieviešu nodaļai Eiženijas ielā 1E, Rīgā, noteikts karantīnas režīms, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publiskotais veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) rīkojums.

17.maijā tika ziņots, ka Covid-19 tests pozitīvs bijis sešām patversmes klientēm. Savukārt patlaban tas atklāts jau 12 patversmes klientiem un arī vienam darbiniekam.

Kā uzsvērts ministres rīkojumā, ievērojot minētās patversmes darbības specifiku, nenoturīgu klientu plūsmu, viņu piederību sociālā riska grupai un ar to saistītiem turpmākiem infekcijas izplatīšanas riskiem sabiedrībā, iestādē noteikts karantīnas režīms.

Tostarp rīkojums paredz aizliegt patversmi atstāt klientam, kas tajā atradies laika posmā no 5.maija līdz karantīnas noteikšanai. Vienlaikus ar komisijas karantīnas pasākumu koordinācijai atļauju patversmi varēs atstāt personas, par kurām saņemta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju vai personas, kurām ir beidzies pašizolācijas periods.

Patversmes darbiniekiem, uz kuriem neattiecas pašizolācija dzīvesvietā un citi pasākumi atbilstoši valdības rīkojumam "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", un kas turpina veikt darba pienākumus patversmē, ir jāizmanto atbilstoši individuālie aizsardzības līdzekļi.

Rīkojums paredz aizliegt patversmē ierasties trešajām personām, izņemot Valsts policijas un pašvaldības policijas darbiniekiem, personām, kas nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, atkritumu konteineru izvešanu, dezinfekcijas, atutošanas pakalpojuma sniegšanu un pārtikas un pirmās nepieciešamības preču piegādes, maksimāli novēršot kontaktu ar piegādātāju. Citos gadījumos trešo personu ierašanās jāsaskaņo ar komisiju karantīnas pasākumu koordinācijai.

Patversmē jānodrošina ne mazāk kā divu metru distances ievērošanu starp personām. Darbiniekiem ir jānovēro klientu veselības stāvoklis. Divas reizes dienā - no rīta un vakarā - jāmēra ķermeņa temperatūra. Parādoties akūtām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm, kā klepus, drudzis, elpas trūkums, apgrūtināta vai paātrināta elpošana, vai citiem simptomiem, nekavējoties ir jāsazinās ar ārstējošo ārstu vai jāzvana pa tālruni 8303.

Patversmē esošajām sievietēm ir jānodrošina iespēja sazināties attālināti ar ārstējošo ārstu uzraudzības vai medicīniskas novērošanas veikšanai. Tāpat ir jānodrošina, ka klientes ievēro ārsta norādījumus, jāievāc informācija par uzraudzības un novērošanas norisi.

Ja patversmi patvaļīgi pamet klients, kas tajā atradies no 5.maija līdz karantīnas noteikšanai, personu aiztur un atpakaļ nogādā policijas darbinieks. Piespiedu aizturēšana neattiecas uz personām, kas ar komisijas karantīnas pasākumu koordinācijai atļauju var patversmi atstāt. Tās ir klientes, par kurām saņemta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju vai personas, kurām ir beidzies pašizolācijas periods.Policija patversmē nodrošina apsardzi.

Piedaloties pretepidēmijas pasākumu veikšanā, policijas darbiniekiem un citām amatpersonām jāievēro nepieciešamos individuālās aizsardzības pasākumus, kuras nosaka Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs.

Veselības ministres rīkojumā par atbildīgo iestādi, kas patversmē organizē un veic slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumus, noteikts Rīgas domes Labklājības departaments.

Rīkojums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" jeb 21.maijā.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu