Pašvaldības vadītāja: "Mārsnēnos" aprūpe tiek veikta atbilstoši prasībām

Sociālās aprūpes centrs. Ilustratīvs attēls

FOTO: LETA

Gan no Veselības inspekcijas (VI), gan no sociālā aprūpes centra "Mārsnēni" saņemtā informācija liecina, ka Covid-19 skartajos "Mārsnēnos" klientu aprūpe tiek veikta atbilstoši valsts noteiktajām prasībām un tiek veikti slimības izplatības ierobežošanas pasākumi, aģentūrai LETA pastāstīja Priekuļu novada domes priekšsēdētāja Elīna Stapulone (LZS).

Sestdien VI pārstāvji pārbaudījuši pansionātu un pēc tam pozitīvi novērtējuši epidemioloģisko nosacījumu, tajā skaitā dezinfekcijas prasību, ievērošanu, pastāstīja novada vadītāja. Arī klientu aprūpe tiek veikta atbilstoši prasībām, par Veselības inspekcijas secinājumiem informēja Stapulone.

Vaicāta, vai saslimušajiem pacientiem nav nepieciešams ārstēties slimnīcā, novada vadītāja atsaucās uz atbildīgo iestāžu informāciju, ka sociālā aprūpes centra klienti saslimuši vieglā formā, tāpēc pašlaik nogādāt pacientus stacionārā neesot nepieciešams. Klientu veselības stāvokli uzrauga ģimenes ārsts, piebilda pašvaldības vadītāja.

Stapulone norādīja, ka pašlaik svarīgi ir šo slimību "neizlaist ārā no aprūpes centra". Pašvaldības vadītājai mierīgāku apziņu šajā jautājumā radījis atzinums, ka "Mārsnēnos" klientu aprūpe un Covid-19 izplatības mazināšanas pasākumi tiek veikti atbilstoši visiem noteikumiem.

Stapulone pastāstīja, ka nav ziņu, ka Covid-19 būtu izplatījies novadā ārpus "Mārsnēnu" darbinieku un klientu loka. Ņemot vērā saņemtās ziņas par to, ka aprūpes centra darbinieki rīkojas atbilstoši, novada vadītāja pauda cerību, ka arī nākotnē tas nenotiks.

Pansionāta vadība pašvaldību informējusi, ka pašlaik kontrolē situāciju, norādīja Priekuļu novada vadītāja. Viņa arī piebilda, ka nepieciešamos dezinfekcijas līdzekļus "Mārsnēniem" piegādājis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Kā ziņots, "Mārsnēnos" ar Covid-19 inficēto cilvēku - gan aprūpes centra klientu, gan darbinieku - skaits ir pietuvojies pussimtam. Valsts policija ir sākusi resorisko pārbaudi par Covid-19 uzliesmojumu šajā Priekuļu novada sociālās aprūpes centrā.

Uz augšu