Dienvidkorejā reģistrēti 58 jauni Covid-19 gadījumi

FOTO: AP/Scanpix

Dienvidkorejā pēdējā diennaktī ir apstiprināti 58 jauni inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, piektdien paziņoja Korejas Slimību kontroles un profilakses centrs.

Visi jaunie inficēšanās gadījumi ir biezi apdzīvotajā Seulas galvaspilsētas reģionā, kur dzīvo aptuveni puse no Dienvidkorejas iedzīvotājiem.

Dienvidkorejā līdz šim inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta 11 402 cilvēkiem, no kuriem 269 miruši no šī vīrusa izraisītās slimības Covid-19.

Pēdējo trīs dienu laikā ir apstiprināti 177 jauni inficēšanās gadījumi.

Amatpersonas norādījušas, ka jaunos inficēšanās gadījumus kļūst arvien grūtāk izsekot un ir nepieciešams pastiprināt sociālo distancēšanos.

Vismaz 82 gadījumi saistīti ar strādniekiem milzīgā noliktavā, ko pārvalda vietējais interneta tirdzniecības gigants "Coupang" un kas atrodas Seulas satelītpilsētā Pučonā.

Varasiestādes uzskata, ka uzņēmums, visticamāk, nespieda darbiniekus valkāt maskas un neveica citus preventīvus pasākumus, un, iespējams, cilvēki tur turpinājuši strādāt, jau būdami slimi.

Premjerministrs Čons Segjuns aicināja amatpersonas izpētīt darba apstākļus interneta tirdzniecības uzņēmumu noliktavās, kā arī citās pārblīvētās darbavietās, kur var būt augsts inficēšanās risks.

Simtiem citu nesen reģistrēto inficēšanās gadījumu ir saistīti ar naktsklubiem un citām izklaides vietām, kas atsāka darbu mēneša sākumā, kad varasiestādes atviegloja ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Amatpersonas gatavojas potenciāli jaunam vīrusa uzliesmojumam Seulā, un tiek izstrādāti plāni pacientu transportēšanai no galvaspilsētas uz blakus pilsētām.

Marta sākumā Dienvidkoreja dienā ziņoja par aptuveni 500 jauniem inficēšanās gadījumiem, bet, pateicoties plašai testēšanai un kontaktu izsekošanai, Dienvidkorejai izdevās stabilizēt situāciju. Līdz ar to bija iespējams atvieglot sociālās distancēšanās noteikumus.

Pakāpeniski tiek atvērtas arī skolas, taču šis process var tikt apturēts, ja vīrusa izplatīšanās atkal pieņemsies spēkā.

Lai ierobežotu vīrusa izplatīšanos, pēdējās nedēļās Seulā un tuvējās pilsētās ierobežojumi atkal pastiprināti, slēgti tūkstošiem bāru un citu izklaides vietu.

Uz augšu