Koncertstāstos "Koncerts pirmajā rindā" Dana Bjorka, Valters Pūce un Ainars Mielavs

Rīgas Krievu teātra direktore un aktrise Dana Bjorka (no kreisās) un mūziķi - Nikolajs Gruničevs (ģitāra) un Ņikita Osipovs (kontrabass) piedalās jaunā spēles laukuma "Kvarķirņiks" atklāšanas pasākumā ar izrādes "Lūk, istaba šī…" fragmentu Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Kultūrtelpā “Hanzas perons”, Hanzas ielā 16a, turpinās klātienes koncertstāstu sērija “Koncerts pirmajā rindā”. 4., 5. un 6. jūnijā tajā uzstāsies Rīgas Krievu teātra direktore un aktrise Dana Bjorka ar pavadošo sastāvu, čellists Valters Pūce ar pianistu Daini Teni un Ainars Mielavs ar ģitāristu Aigaru Voitišķi.

Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, katru pasākumu varēs apmeklēt tikai divdesmit klausītāji, tādēļ mākslinieki vienā dienā piedāvās trīs koncertstāstus, kas katrs ilgs 45 minūtes.

4. jūnijā koncertstāstu “Lūk, istaba šī...” piedāvās aktrise Dana Bjorka un ģitārists Nikolajs Gruničevs, akordeoniste Anna Marija Ivana un kontrabasists Ņikita Osipovs.

“Teātris un mūzika ir māksla, kas nespēj pastāvēt bez klātbūtnes un enerģijas apmaiņas,” saka Dana.

“Esam tik laimīgi, ka varēsim satikt savus klausītājus un skatītājus un uzrunāt dzejas, mūzikas un jūtu valodā. Tiksimies pirmajā rindā!”

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra koncertstāsta “Lūk, istaba šī...” pamatā ir tāda paša nosaukuma koncertizrāde, ko režisējusi Dana Bjorka, dramaturģisko kompozīciju tai veidojis Dmitrijs Palēss, bet muzikālā vadītāja ir Ludmila Mogiļevska. Tas ir veltījums dzejnieka un dziesminieka Bulata Okudžavas daiļradei, ar ko pagājušajā decembrī teātrī tika pieteikta jauna platforma ar neparastu nosaukumu – “Kvarķirņiks”. Par “kvarķirņiku” dēvē mājas koncertu, kas notiek dziedātāju vai mūziķu dzīvoklī. Par šādu mājīgu un radošuma pilnu vietu 4. jūnijā pārtaps arī “Hanzas perons”. Koncertstāsta apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt “Kvarķirņika” pirmās izrādes “Lūk, istaba šī...” esenci un emocionālo stīgu.

5. jūnijā grupas “Dagamba” mūziķi Valters Pūce un Dainis Tenis pirmatskaņos jaunu, akustisku klasiskās mūzikas programmu “Bez elektrības!”. “Šis projekts visu laiku ticis atlikts, jo nekad “nav laika”,” stāsta Valters. “Šobrīd mums ir burvīga iespēja atgriezties laikos, kad mācījāmies klasisko mūziku. Izdzīvosim to kopā. Pirmajā rindā un bez elektrības.”

Abi mūziķi satikās tieši grupā “Dagamba”, kur abu sadarbībā tapuši daudzi atpazīstamu skaņdarbu aranžējumi gan roka, gan popa, gan pasaules, gan klasiskās mūzikas žanros. Šobrīd Valters un Dainis nolēmuši atgriezties pie pirmavota – klasiskās mūzikas pamatiem un tās oriģinālā skanējuma, kas ir krietni pieklusinātāks, akustiskāks un intīmāks, nekā grupas kompozīcijas. Mūziķi saviem klausītājiem sola sagādāt patīkamām emocijām bagātu piektdienas vakaru, piedāvājot izbaudīt visiem zināmus klasiskās un populārās mūzikas hitus čella un klavieru skanējumā.

6. jūnijā savus uzticamākos klausītājus atkal pa īstam klātienē satiks dziesminieks Ainars Mielavs kopā ar ilggadējo skatuves kolēģi, ģitāristu Aigaru Voitišķi.

“Šajā globālās neziņas laikā ikvienam skatuves māksliniekam ir pārdabiski svarīga dzīvā uzstāšanās. Tā dod cerību, ko nav iespējams atrast nekā citādāk. Cerību atkal un pēc iespējas biežāk sajust mākslinieku un klausītāju neaprakstāmo enerģētisko mijiedarbību,” 

saka Ainars.

Koncertstāsts “Hanzas peronā” būs kā Ainara Mielava daiļrades esence, jo tiks spēlētas viņa populārākās dziesmas no visiem radošajiem periodiem. Un tie bijuši gana daudzveidīgi – gan Atmodas laika folkroka balādes, gan tautas mūzikā iedvesmoti skaņdarbi, gan roks un pops, gan romances un dziesmas, ko nevar un arī nevajag ielikt kādā rāmī un konkrētā žanrā. Tikai dažu soļu attālumā klausītājiem būs iespēja baudīt Ainara Mielava stāstnieka talantu un dziesmas, kas Latvijā jau kļuvušas par daļu no mūsu pašapziņas un identitātes sajūtas – “Piekūns skrien debesīs”, “Kad mēness jūrā krīt”, “Ai jel manu vieglu prātu”, “Tu saviļņoji mani” un citas.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Koncertstāstu sērijā “Koncerts pirmajā rindā” mūziķi ne tikai izpilda savus un citu komponistu skaņdarbus, bet arī stāsta stāstus no savas radošās dzīves, uztverot šo kā tikšanos ar uzticīgākajiem klausītājiem mājīgā un akustiski labskanīgā vidē.

Pasākumu laikā tiek ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi. Skatītājiem atvēlētas vietas pie atsevišķiem galdiņiem. Pie katra atļauts sēdēt tikai vienam vai, vienas mājsaimniecības pārstāvju gadījumā, diviem cilvēkiem. Uz galdiņiem sagatavotas vīna glāzes atraisītākai koncertstāstu baudīšanai, un tie izvietoti tā, lai, atbilstoši sērijas nosaukumam, ikviens tik tiešām var sajusties kā koncerta pirmajā rindā sēdošs, izbaudot gan lielisku dzirdamību un redzamību, gan acu kontaktu ar iecienītajiem mūziķiem.

Sēriju “Koncerts pirmajā rindā” nodrošina Latvijas pasākumu industrijas augstākā līmeņa profesionāļi – pasākumu aģentūra “Ideju institūts”, kultūrtelpa “Hanzas perons” un tehniskā kompānija “GaCo”.

Koncertstāstu sākums katru dienu pulksten 18.00, 19.30 un 21.00. Pulcēšanās pusstundu pirms katra koncertstāsta, izbaudot arī Latvijas labāko bārmeņu piedāvātu kokteiļlaundža atmosfēru. Viena koncertstāsta biļetes cena ir EUR 50. Tās nopērkamas bilesuserviss.lv.

Biļešu iegāde šeit

Uz augšu