No 1. jūlija samazināsies dabasgāzes tarifi

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Mājsaimniecībām no 1. jūlija gaidāmi zemāki dabasgāzes tarifi, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), kas pieņēmusi lēmumu par to, kā AS "Latvijas Gāze" piemērot saistīto lietotāju tarifus atbilstoši aktuālajai dabasgāzes tirdzniecības cenai.

SPRK pieņemtais lēmums precizē kārtību, kā piemērojami dabasgāzes tirdzniecības tarifi atbilstoši aktuālajai dabasgāzes cenai, nodrošinot, ka saistīto lietotāju (mājsaimniecību) tarifi atbilst AS “Latvijas Gāze” dabasgāzes iegādes izmaksām. Sagaidāms, ka pateicoties zemajai dabasgāzes cenai tirgū, mājsaimniecību lietotājiem šā gada otrajā pusgadā dabasgāzes tirdzniecības tarifi turpinās samazināties.

“Šobrīd tirgū ir vērojama strauja dabasgāzes cenas lejupslīde. Salīdzinājumā ar 2019. gada 1. ceturksni, šogad dabasgāzes cena mājsaimniecību lietotājiem ir samazinājusies jau par 18%. Šī ir pozitīva ziņa ikvienai mājsaimniecībai, kura dabasgāzi izmanto gan ēdiena pagatavošanai, gan apkurei,” stāsta SPRK priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Līdzīgas tarifu piemērošanas kārtības atbilstoši aktuālajai dabasgāzes cenai SPRK ir noteikusi arī citiem komersantiem, tostarp siltumapgādes komersantiem.

Paziņojumu par jaunajiem piemērojamajiem dabasgāzes tarifiem mājsaimniecību lietotājiem AS “Latvijas Gāze” publicē reizi pusgadā iepriekšējā mēneša 10. datumā.

Uz augšu