Pērtiķis Indijā no laboratorijas nozog “Covid-19” asins paraugus

Pērtiķis. Ilustratīvs attēls

FOTO: Unsplash

Plašu uzmanību sociālajos tīklos ieguvis video, kurā sēžam kokā redzams bezkaunīgais zaglis. 

Kā vēstīts Indijas ziņu izdevumā “NDTV”, pērtiķis uzbruka laboratorijas darbiniekam, kurš strādāja Indijas medicīnas skolas teritorijā un nozaga asins paraugus, kas bija paņemti no trīs “Covid-19” pacientiem. 

Aplaupītais laboratorijas darbinieks neapjuka un tvēra pēc viedtālruņa, lai nofilmētu laupītāju. Video redzams, kā pērtiķis pēc paraugu nozagšanas uzkāpis kokā. Tajā pašā video redzams, kā dzīvnieks plosa kaut ko līdzīgu medicīniskajiem cimdiem. 

Incidents norisinājās vairākas dienas pirms tam, kad valsts vadītā medicīnas koledža Indijas ziemeļos paziņoja par zādzību. 

Vietējie iedzīvotāji ir nobažījušies, ka šis incidents varētu palielināt “Covid-19” inficēšanās risku, proti, ar vīrusu var sākumā inficēties citi pērtiķi, bet tad arī cilvēki. Patiesi - pierādījumi liecina, ka cilvēki var ar šo vīrusu inficēt dažus dzīvniekus. Aprīlī Ņujorkā ar to inficējās tīģeris, kurš vīrusu “noķēra” no personas, kurai nebija nekādu slimības simptomu. Arī divi mājas kaķi un suņi ASV inficējās ar vīrusu no, visticamāk, slima cilvēka. 

Tiesa, jāņem vērā, ka pērtiķis nozaga asins paraugus, nevis uztriepes no inficēta pacienta rīkles vai mēles. 

“Tie bija asins paraugi no “Covid-19” pacientiem, kas bija paņemti rutīnas procedūras laikā,” teica pētnieks S.K. Gargs. 

Viņš arī piebilda, ka nav pierādījumu, ka pērtiķi vai kādi citi dzīvnieki ar vīrusu varētu inficēties no asins paraugiem. Šis vīruss izplatās pilienu ceļā pa gaisu vai nokļūstot uz virsmām. 

Uz augšu