Šogad Japānā nenotiks MotoGP posms

MotoGP klases motocikli sacīkšu trasē FOTO: Reuters/ScanPix

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIM) sadarbībā ar Starptautisko Motošosejas komandu asociāciju (IRTA) sacensību promouteriem "Dorna Sports" pirmdien pieņēma lēmumu atcelt Japānā plānoto Pasaules motošosejas čempionāta (MotoGP) posmu.

Sacensības Motegi "Twin Ring" trasē bija plānotas no 16. līdz 18. oktobrim, bet koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ posms ir atcelts.

Motegi trase MotoGP posmus uzņēmusi jau kopš 1999.gada. Sacensību rīkotāji jau paziņojuši, ka posms notiks 2021.gadā.

""Mobilityland" gatavojās šīs sezonas Japānas "Grand Prix", tomēr situācija Japānā un Eiropā liecina, ka spēkā būs ceļošanas ierobežojumi. Šā iemesla dēļ visas iesaistītās puses secināja, ka nav citu variantu, kā vien atcelt gaidāmo etapu Japānā," teica "Mobilityland" uzņēmuma prezidents Kaoru Tanaka.

Tikmēr "Dorna Sports" rīkotājdirektors Karmelo Ezpeleta norādīja, ka FIM, "Dorna" un IRTA ir vienojušās, ka līdz novembra vidum MotoGP posmi noris vien Eiropā. Pēcāk sacensības varētu turpināties arī citos kontinentos.

Sezonas pirmie 11 etapi koronavīrusa izplatības dēļ ir pārcelti vai atcelti. Sacensību promouteri "Dorna" plāno uzrunāt Spānijas pilsētu Džerezu, lai jūlijā aizvadītu divus posmus pēc kārtas.

Gadījumā, ja Džerezas puse piekristu, sezonas pirmais etaps varētu notikt 19.jūlijā. "Dorna" izpilddirektors Karmelo Ezpeleta šomēnes jau norādīja, ka sezonas pirmajos posmos skatītāji, visticamāk, nebūs redzami.

Pirmais sezonas etaps bija paredzēts 8.martā Katarā. "MotoGP" sezonā šogad bija paredzēti 20 posmi.

Uz augšu
Back