Kultūras nozarei Covid-19 krīzes pārvarēšanai piešķirs 32 miljonus eiro

Kultūras ministrs Nauris Puntulis

FOTO: Zane Bitere/LETA

Koalīcijas partijas vienojušās kultūras nozarei Covid-19 krīzes pārvarēšanai piešķirt papildu 32 miljonus eiro, šodien pēc valdību veidojošo partiju tikšanās žurnālistiem sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

"Šodien ir priecīga diena, beidzot ir panākta vienošanās par konkrētiem skaitļiem, par ko iepriekš varējām runāt ieceru formātā," teica politiķis.

Puntulis uzsvēra, ka nozares iziešanai no krīzes paredzēti 32 miljoni eiro.

"Valdība strādā kā laba komanda, esam spējuši vienoties par stratēģiju. Šajā komandā kultūras nozare nav bārenītes statusā, tās vajadzības tiek vērtētas līdzvērtīgi ar citām nozarēm," teica politiķis.

Ministrs skaidroja, ka ieplānoto naudu plānots sadalīt pabalstiem, infrastruktūrai un modernizācijai - radošuma atbalstam.

Puntulis tāpat akcentēja, ka patlaban pēc politiskās vienošanās ir svarīgi ļoti atbildīgi pārdomāt šī finansējuma izlietošanu, lai tas nestu atdevi ilgtermiņā. "Tā ir diezgan solīda naudas summa, bet pastāv iespēja to neiztērēt tik jēgpilni. Tā ir ļoti atbildīga lieta," teica politiķis.

Viņš arī pauda, ka par to, vai līdzekļu daļā, kas kultūras nozarē paredzēta infrastruktūrai, ietverti līdzekļi arī jaunai koncertzālei, būs zināms vēlāk.

Uz augšu