Vācieši demonstrācijās pauž atbalstu afroamerikāņiem un nosoda ASV policiju

Atbalsta demonstrācija Berlīnē.

FOTO: MICHELE TANTUSSI / EPA

Solidarizējoties ar afroamerikāņiem, vairākās Vācijas pilsētās notikušas demonstrācijas pret policijas vardarbību Savienotajās Valstīs.

Mītiņā Berlīnē šodien piedalījās aptuveni 1500 cilvēku.

Aptuveni 350 cilvēku sestdien protestēja Minhenē. Policija šodien ziņoja, ka šī demonstrācija visumā noritējusi mierīgi.

Protestos Berlīnē piedalījās arī ģimenes ar bērniem. Protestētāju plakāti vēstīja "Es nevaru paelpot, taisnīgumu Džordžam Floidam" un "Būt melnādainam nav noziegums".

Iepriekš mītiņā pie Brandenburgas vārtiem piedalījās aptuveni 200 cilvēku, un aptuveni 2000 cilvēku protestēja pie ASV vēstniecības.

Arī Vairāki Vācijas futbola Bundeslīgas spēlētāji izmantoja spēles nedēļas nogalē, lai izrādītu savu nostāju.

Gelzenkirhenes vienības "Schalke 04" spēlētājs Vestons Makenijs bija aplicis ap roku apsēju ar uzrakstu "Taisnīgumu Džordžam Floidam", bet Dortmundes "Borussia" futbolisti Džeidons Sančo un Ahrafs Hakimi bija uzvilkuši vestes ar tādu pašu uzrakstu.

Menhengladbahas "Borussia" spēlētājs Markuss Tirams notupās uz ceļa pēc vārtu gūšanas, atdarinot Kolina Kapernika protesta veidu 2016.gadā.

Kā ziņots, ASV jau gandrīz nedēļu notiek protesti, ko izraisīja Džordža Floida nāve Mineapolisā un kas tagad pārauguši grautiņos un laupīšanās.

46 gadus vecais Floids pirmdien Mineapolē tika aizturēts, policijai izmeklējot apsūdzības par viltotas banknotes izmantošanu.

Video redzams un dzirdams, kā roku dzelžos saslēgtais Floids ir nogāzts zemē un saka, ka nevar paelpot. Viens no policistiem tur celi uz Floida kakla. Notikuma vietā redzami arī citi policisti.

Uz augšu