Meksikā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pārsniedz 10 000

FOTO: AP/Scanpix

Meksikā ar jauno koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaits pirmdien pārsniedza 10 000, paziņoja veselības ministrs.

Šo nāves gadījumu skaits pēdējās diennakts laikā pieaudzis par 237, sasniedzot 10 167.

Par zīmīgās robežas pārsniegšanu kļuva zināms pēc Meksikas paziņojuma, ka tā pakāpeniski atkal atver savu ekonomiku, ļaujot atsākt darbību autobūves, kalnrūpniecības un būvniecības nozarēm.

Meksika pēc Covid-19 upuru skaita ir otrajā vietā Latīņamerikā, atpaliekot tikai no Brazīlijas, kur gan šo upuru skaits ir gandrīz trīsreiz lielāks.

Meksika gan ievērojami pārspēj Brazīliju pēc nāves gadījumu skaita attiecības pret infekcijas gadījumu skaitu.

Pirmdien Meksikā tika reģistrēti gandrīz 2800 jauni inficēšanās gadījumi, palielinot to kopskaitu līdz 93 435.  

"'Šodien mēs sākam ražošanu, kas saistīta ar autobūvi, kalnrūpniecību un būvniecību," pirmdien paziņoja Meksikas prezidents Andress Manuels Lopess Obradors.

"Mūs jāvirzās uz jauno normalizāciju, jo tas ir nepieciešams mūsu tautsaimniecībai, mūsu tautas labklājībai; mums pamazām ir jānormalizē ražošana, ekonomiskā, sociālā un kultūras darbība." 

Meksika 23.martā slēdza gandrīz visu ekonomiku, izņemot visnepieciešamākās nozares. Valsts prezidents pirms tam tika kritizēts par atteikšanos to izdarīt daudz ātrāk, kad savu ekonomiku slēdza citas šī reģiona valstis. 

Lopess Obradors, apmeklējot Kintanaro štatu, kurā atrodas populārā kūrortpilsēta Kankūna, sacīja, ka tūrisma industrija tiks atkal atvērta no nākamās nedēļas. 

Uz augšu