Lūk, pasaulē slavenākais Citroën jeb visas autobūves "pagrieziena punkts"

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

TVNET sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju" piedāvā ātruma un piedzīvojumu raidījuma "Ātruma cilts" jaunāko sēriju. Šoreiz raidījuma rubrikā "Bez ABS" viesojas Rīgas Motormuzeja direktora vietnieks Aigars Šmits un Francijas autobūves bāka – "Citroën Traction Avant".

Pauls Timrots uz sarunu aicinājis Aigaru Šmitu, lai uzzinātu visu par vienu no Motormuzeja aktīvāk izmantotajiem eksponātiem – "Citroën Traction Avant", kas pazīstams kā Francijas autobūves stūrakmens. Tas ir viens no pirmajiem masveidā ražotajiem priekšpiedziņas spēkratiem un var lepoties arī ar pirmo nesošo virsbūvi.

Laikā no 1930. līdz 1957. gadam saražoti 700 000 šā auto eksemplāru, un tos masveidā izmantoja gan civiliedzīvotāji, gan dažādi drošības dienesti.

Šis "Citroën" modelis ir tehniski tik veiksmīgs, ka arī mūsdienās ar to ir ērti braukt pat garākus gabalus, tāpēc muzeja eksponāts pērn bez grūtībām veicis visu Baltijas ceļa posmu.

Lai pārbaudītu vēsturiskā spēkrata uzvedību uz ceļa, Pauls Timrots pirmo reizi dzīvē sēdīsies pie franču pirmskara auto stūres. Uzzināsim arī, kur dabūt senajam auto piemērotu degvielu, piešaujot svina devu, un kā un par kādu cenu pievienoties "Citroën Traction Avant" cienītāju kopienai.

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Raksts tapis sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju.
Uz augšu