No 10.jūnija varētu tikt atļauta vairāk nekā divu cilvēku atrašanās pie viena galdiņa āra terasēs

Vasaras kafejnīca Meistaru ielā. Ilustratīvs attēls

FOTO: Ieva Lūka/LETA

No 10.jūnija varētu tikt veiktas izmaiņas sabiedriskās ēdināšanas darbības regulējumā, nosakot, ka āra terasēs pie viena galdiņa drīkst atrasties vairāk nekā divi cilvēki, taču joprojām ievērojot divu metru distanci starp galdiem, ceturtdien preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Tomēr iekštelpās Veselības ministrijas ieteikums joprojām būs saglabāt jau esošo četru kvadrātmetru uz cilvēku regulējumu. "Par to detalizētāk tomēr runāsim pēc tam, kad Ministru kabinets būs pieņēmis lēmumu," sacīja Viņķele.

"Vairāki atvieglojumi šobrīd ir diskusijās ar nozaru ministrijām, nozari un industriju," sacīja ministre un uzsvēra, ka šobrīd atturēsies konkretizēt lietas, par kurām diskusijas notiek.

Jau ziņots, ka Veselības ministrija maija vidū aģentūrai LETA pavēstīja, ka vismaz līdz ārkārtējās situācijas beigām būs jāsaglabā ieviestie ierobežojumi ēdināšanas jomā, proti, gan ārā, gan iekštelpās klientiem jāietur divu metru distance, pieļaujot maksimums divus cilvēkus pie viena galdiņa.

Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas ministrija vērtēs, vai šīs prasības mīkstināt.

Tikmēr Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis iepriekš norādīja, ka ēdināšanas nozarē būtu iespējams variēt ar stikla vai plastmasas sienām starp galdiņiem, kamēr apkalpojošais personāls varētu izmantot sejas vairogus.

Uz augšu