Bijušo augsta ranga bankas darbinieku rosina apsūdzēt par 100 000 eiro izkrāpšanu no kāda Latvijas uzņēmuma

FOTO: Valsts policija

Valsts policija (VP) kādu bijušo augsta ranga bankas darbinieku rosinājusi apsūdzēt par 100 000 eiro izkrāpšanu no kāda Latvijas uzņēmuma.

Maijā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par 100 000 eiro izkrāpšanu no kāda Latvijas uzņēmuma. Noziedzīgo nodarījumu veica savulaik augstu amatu ieņemošs bankas darbinieks, prettiesiski izmantojot klienta uzticību un iegūstot no uzņēmuma pārstāvja parakstus finanšu ķīlas līgumā, skaidroja policijā. 

Vīrieša bijušo darbavietu policija neatklāj.

Minētais bankas darbinieks apkrāptā uzņēmuma pārstāvi maldinājis par dokumenta patiesu saturu, kas, "ķīlas devējam" nezinot, tika izmantots kā nodrošinājums, lai attiecīgā bankas darbinieka civilsievai daļēji piederošajam uzņēmumam tiktu izsniegts bankas kredīts. Darbību rezultātā kredīts netika atgriezts, bet banka izmantoja ķīlas tiesības un piedzina parāda summu no "ķīlas devēja" kontā esošajiem naudas līdzekļiem.

Likumsargi izmeklēšanā noskaidroja, ka kredīta nauda, kas iegūta, pamatojoties uz attiecīgā bankas darbinieka falsificēto finanšu ķīlas darījumu, tika pārskaitīta kaimiņvalsts uzņēmumam, kur tika noņemta skaidrā nauda.

Ņemot vērā, ka noziedzīgais nodarījums tika izplānots tā, lai cietušais par to uzzinātu jau "post factum", izmeklēšanas laikā nebija iespējas apturēt naudas līdzekļu aizplūšanu.

Tomēr mantisko jautājumu risināšanai kriminālprocesā tika uzlikts arests aizdomās turētās personas īpašumam.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka saistībā ar virkni citu pārkāpumu, banka pārtrauca darba attiecības ar aizdomās turēto vēl pirms šī kriminālprocesa sākšanas.

Krimināllieta nodota Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Uz augšu