Tiešraide. Saeima turpina darbu pie Covid-19 ierobežošanas likumprojektiem

Ekrānšāviņš no attālinātās Saeimas sēdes Covid-19 laikā.

FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Saeima šodien sēdē plkst.11 turpinās Covid-19 ierobežošanai pēc ārkārtējās situācijas beigām paredzēto likumprojektu izskatīšanu,  informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas ārkārtas sēdē Prezidijs lēmis iekļaut 11 jautājumus, tostarp vairākus likumus, kas regulēs kārtību pēc ārkārtējās situācijas beigām. Tāpat koalīcijas deputāti rosinājuši līdz nākamajai otrdienai pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu diviem likumprojektiem.

Atsevišķi koalīcijas politiķi iepriekš pauda apņēmību strādāt, lai paspētu likumus pieņemt un izsludināt līdz pašlaik iecerētajam ārkārtējās situācijas beigu datumam - 9.jūnijam.

Ceturtdienas vakarā atbildīgās komisijas pabeidza darbu pie Covid-19 ierobežošanai paredzētajiem likumprojektiem, lai šodien ar tiem varētu strādāt Saeima.

Kā ziņots, Covid-19 izplatības radītā valsta apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas likumprojektam bija iesniegti 100 priekšlikumi. Šis likumprojekts arī nosaka, kuri līdzšinējie atbalsta pasākumi tiks turpināti pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Līdztekus minētajam likumam Saeimā iesniegts arī Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumprojekts, kas nosaka kārtību slimības ierobežošanai pēc ārkārtējās situācijas beigām. Likumprojekts nosaka valsts institūciju darbības pamatprincipus un valsts institūciju un privātpersonu tiesības un pienākumus valsts apdraudējuma novēršanai un pārvarēšanai pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Paredzēts, ka ārkārtējā situācija, kas Latvijā ir spēkā no 13.marta, noslēgsies 9.jūnijā.

Uz augšu