Atzinīgi vērtē EK ieceri importētai pārtikai piemērot ES vides un kvalitātes standartu prasības

FOTO: Paula Čurkste / LETA

Zemkopības ministrija (ZM) atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas (EK) ieceri importētai pārtikai piemērot Eiropas Savienības (ES) vides un kvalitātes standartu prasības, aģentūru LETA informēja ZM.

Ministrijā norādīja, ka pirmdien, 8.jūnijā, notiks ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālā videokonference, kurā dalībvalstu ministri diskutēs par EK stratēģiju "No lauka līdz galdam" un "Bioloģiskās daudzveidības stratēģija" lauksaimniecības aspektiem.

Vienlaikus ZM pauda, ka tā EK ieceri uzskata par obligātu nepieciešamību, jo pretējā gadījumā trešo valstu lauksaimniecības un pārtikas preču ražotāji ES tirgū atrodas labākā situācijā nekā vietējie ES ražotāji.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) arī atzīmēja, ka EK plānotajos stratēģiskajos dokumentos paredzēto mērķu sasniegšanai būs nepieciešams atbilstošs finansējums, un lauksaimniecības jomā tikai Kopējās lauksaimniecības politikas pieejamie finanšu resursi nebūs pietiekami. 

"Būtiski, lai visām dalībvalstīm un lauksaimniecības nozarēm būtu pieejami adekvāti papildu atbalsta instrumenti, citādi būs sarežģīti sasniegt EK noteiktos mērķus," pauda ministrs.

Ministrijā atgādināja, ka "No lauka līdz galdam" stratēģijas mērķis ir virzīties uz veselīgāku un ilgtspējīgāku ES pārtikas sistēmu, apgādājot ES iedzīvotājus ar veselīgu, cenas ziņā pieejamu un ilgtspējīgu pārtiku, aizsargājot vidi un saglabājot bioloģisko daudzveidību, apkarojot klimata pārmaiņas un radot taisnīgu ekonomisko atdevi piegādes ķēdē.

"Bioloģiskās daudzveidības stratēģija" piedāvā reformu plānu, lai risinātu bioloģiskās daudzveidības krīzi, aizsargājot un atjaunojot dabu.

Katrā no stratēģijām iezīmēti līdz 2030.gadam sasniedzamiem mērķi.

Uz augšu