"airBaltic" līdz jūlija sākumam no Rīgas plāno atsākt lidojumus uz vēl deviņiem galamērķiem

Foto: Informē par "airBaltic" ieviestajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Pēc visu nepieciešamo atļauju saņemšanas Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no 15.jūnija līdz 7.jūlijam plāno atsākt tiešos lidojumus no Rīgas uz deviņiem galamērķiem, aģentūru LETA informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede. 

Šajā periodā "airBaltic" atsāks lidojumus no Rīgas uz Dubrovniku, Rijeku un Splitu Horvātijā, Barselonu Spānijā, Nicu Francijā, Larnaku Kiprā, kā arī uz Romu, Katāniju un Milānu Itālijā.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norādīja, ka daudzas Eiropas valstis atkal atvērs robežas tūristiem. Cilvēki atsāk plānot vasaras brīvdienas vai tikai īsu ceļojumu pēc ilgāka laika, kad ceļošana nav bijusi iespējama. "Tāpēc dažus no populārākajiem vasaras galamērķiem mēs atveram agrāk, nekā bija plānots," pauda Gauss.

Viņš arī norādīja, ka nemainīgi "airBaltic" galvenā prioritāte ir pasažieru, darbinieku un sabiedrības drošība un veselība. "Mēs esam ieviesuši stingrus drošības pasākumus, kā arī mūsu lidojumos sekojam atbildīgo iestāžu rekomendācijām. Visiem pasažieriem tiek nodrošināts bezmaksas pamata aprūpes komplekts, kurā ietilpst sejas aizsargmaska un dezinfekcijas salvetes," pauda Gauss.

"airBaltic" sadarbojas ar atbildīgajām institūcijām, sekojot līdzi situācijai, kā arī ir elastīga, lai vajadzības gadījumā pielāgotu lidojumu grafiku. Pasažieriem pirms ceļojuma ir jāpārbauda ceļojuma noteikumi un lidostu ierobežojumi oficiālajās vietnēs vai vietējās vēstniecībās, kā arī jāņem vērā, ka noteikumi strauji mainās un atšķiras dažādās valstīs.

Jau ziņots, ka "airBaltic" regulāros reisus atsāka 18.maijā. Pašreiz "airBaltic" veic tiešos lidojumus no Rīgas uz Tallinu, Viļņu, Oslo, Frankfurti, Amsterdamu, Helsinkiem, Minheni, Berlīni un Hamburgu. Lidsabiedrība drīzumā atsāks lidojumus arī uz Vīni, Diseldorfu un Parīzi. Turklāt "airBaltic" piedāvā vairākus tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas.

"airBaltic" auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 503,281 miljons eiro, kas ir par 23,1% vairāk nekā 2018.gadā, taču kompānija cieta zaudējumus 7,729 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš. Aviokompānija prognozē, ka šogad tās apgrozījums būs mazāks nekā 200 miljoni eiro.

Latvijas valstij pieder 80,05% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - gandrīz 20% akciju.

Uz augšu
Back