Igaunijas apšaudes sarīkotājs savulaik par agresīvu uzvedību izslēgts no zemessardzes

TVNET/LETA
Igaunijas apšaudes sarīkotājs savulaik par agresīvu uzvedību izslēgts no zemessardzes
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Lilli Tölp

Igaunijas Pērnavas apriņķī sestdienas vakarā notikušās apšaudes vaininieks, kas aizturēts par divu cilvēku slepkavību, savulaik par agresīvu uzvedību izslēgts no zemessardzes "Kaitseliit" ("Aizsardzības līga"), pirmdien paziņojusi organizācijas Tallinas nodaļas Domkalna vienība.

Arī viens no viņa upuriem - motociklists, kas centās šāvēju aizturēt, - bijis zemessargs.

Kā teikts sociālajos tīklos izplatītajā paziņojumā, 32 gadus vecais Miks Tarraste kopš bērnības bijis aktīvs zemessardzes jauniešu organizācijas "Noored Kotkad" ("Jaunie ērgļi") biedrs. Kad viņš vienībā ieguvis vadošu amatu, izrādījies, ka viņš ir viegli aizkaitināms un agresīvs, turklāt lieto izteicienus, kas zemessargam nepiedien, un toreizējā nodaļas vadība visai drīz atzinusi, ka viņa uzvedība neatbilst šim amatam. Taču izslēgt Tarrasti nav bijis vienkārši, jo viņš centies to novērst ar dažādiem juridiskiem paņēmieniem, līdz beidzot pirms septiņiem gadiem Tarrastem ieteikts pašam uzrakstīt atlūgumu, lai viņš netiktu izslēgts.

Jau ziņots, ka Tarraste tika aizturēts naktī uz svētdienu - dažas stundas pēc tam, kad Pērnavas apriņķī netālu no Lihulas pie degvielas uzpildes stacijas  ar savu automašīnu ietriecās divos citos auto un ēkas sienā. Bēgot no notikuma vietas, viņš sašāva avārijas liecinieku - motociklistu, kurš dzinās viņam pakaļ, - un atklāja uguni uz automašīnu, kurā brauca ģimene - vīrietis, sieviete un trīs bērni.

Motociklists un mašīnā braukusī sieviete no gūtajiem ievainojumiem miruši, bet vīrietis un divi bērni ievainoti. 

Kā rakstīja izdevums "Parnu Postimees", Tarraste vairākus gadus strādājis medicīnas brāļa amatā un bijis arī pasniedzējs Tallinas Veselības aizsardzības augstskolā māszinību katedrā. Iepriekš viņš saukts pie kriminālatbildības par šaušanu no nelegāla ieroča.

Pēc prokuratūras informācijas aizturētajam bijušas problēmas ar likumu, tomēr šobrīd attiecībā uz viņu nekādu spēkā esošu sodu nav. Viņam bijusi ieroča glabāšanas atļauja, un pie viņa atrasti daudzi šaujamieroči. Saskaņā ar provizorisku informāciju aizturētais lietojis alkoholu, bet tas, vai viņš lietojis arī kaut ko citu, tiks noskaidrots izmeklēšanas gaitā. 

"Kaitseliit" paziņojumā teikts, ka Tarrastes nošautais motociklists bijis zemessardzes biedrs Virgots Regastiks, kas organizācijā iestājies tikai šā gada sākumā.

"Viņa rīcība tai naktī uzskatāma par paraugu tam, kādam jābūt zemessargam, - vērīgam pret savu kopienu un drosmīgam likuma sardzē," norādījusi organizācija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais