P, 15.08.2022.

Lietuvas un Polijas robežu paredzēts atvērt piektdien

LETA/BNS
Lietuvas un Polijas robežu paredzēts atvērt piektdien
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Covid-19 pandēmijas dēļ slēgto Lietuvas un Polijas robežu paredzēts atvērt piektdien, žurnālistiem Lietuvas Seimā otrdien paziņojis premjerministrs Sauļus Skvernelis. 

"Plānota tikšanās ar Polijas premjeru pie valstu robežas, un ceru, ka tā arī būs," viņš norādījis.

Lietuvas valdības vadītājs uzsvēris, ka nav šķēršļu atjaunot brīvu pārvietošanos starp Poliju un Baltijas valstīm, jo epidemioloģiskie rādītāji šajās valstīs ir līdzīgi, bet tie slimības perēkļi, kas nedēļas nogalē fiksēti Polijā, ir lokalizēti un tā iekļauta ceļošanai drošo valstu sarakstā.

"Atlicis tikai tehniskais darbs, un ceru, ka tie, kas ļoti noilgojušies, varēs doties ceļā jau šajās brīvdienās," viņš piebildis. 

Polijā pagājušajā nedēļas nogalē fiksēts rekordliels jaunu inficēšanās gadījumu skaits - vairāk par tūkstoti, bet lielākā daļa no tiem saistīti ar ogļraktuvēm valsts dienvidos.

Par to, ka šonedēļ atsāksies brīva ceļošana starp Baltijas valstīm un Poliju, kas tika pārtraukta jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ, Skvernelis paziņoja pagājušajā piektdienā pēc sarunas ar kaimiņvalsts premjeru Mateušu Moravecki.

Jau ziņots, ka kopš 15.maija Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie un personas ar uzturēšanās atļaujām var brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu