Ieva Brašmane, Imants Reinholds, Juris Zvirgzdiņš sešdesmitajos FOTO: publicitātes

Šī gada 8. jūnijā mūžībā devies gleznotājs Imants Reinholds, kurš ilgus gadus bija Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) biedrs, pavēstīja savienības vadītājs Igors Dobičins. Sešdesmitajos gados viņš iekļāvās radošajā kopā, kura ir leģendāra ar satikšanās vietu - kafejnīcu, kas pazīstama ar nosaukumu "Kaza".

Kafejnīcā pulcējās ar kultūras jomu saistītie, atšķirīgi jūtoši un domājoši jaunie cilvēki, kas savu dzīvi vēlējās plānot iluzori savādāku. Kafejnīcas norises un vēsture fiksēta režisores Laimas Žurginas dokumentālajā filmā "Kaza kāpa debesīs" (2019) un pašreiz Talsu novada muzejā eksponētajā Māras Brašmanes foto portretu izstādē "Satiktie".

Mākslinieks Imants Reinholds 1975. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu (šobrīd nepastāv) ar diplomdarbu glezniecībā "Darbnīcā" (vad. Eduards Kalniņš).

Reinholds bija Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Jauno mākslinieku apvienībā kopš 1970. gada un LMS biedrs bija no 1983. gada. 

Izstādēs mākslinieks piedalījās no 1974. gada. Gleznotāja darbus regulāri eksponēja LMS rīkotajās "Mākslas dienu" un "Rudens" izstādēs, viņš bija dalībnieks arī izstādē ""Kaza" kāpa debesīs" (1993).

Renholda daiļradi raksturo ekspresīva, krāsas un faktūras kontrastiem bagāta stilistika. Viņš gleznojis pašportretus un portretus, kuros iemūžināti Latvijas kultūras cilvēki (režisore M.Ķimele, fotogrāfs J.Kreicbergs u.c.), personas no kafejnīcas "Kaza" (vijolniece Inta Grīnberga) u.c. Mākslinieks gleznojis arī aktus un no tiem atvasinātas reliģiskas kompozīcijas ar mātes un bērna tēmas atainojumu, darinājis Mazā altāra altārgleznu Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai (1995). Imants Reinholds bija modelis Maijas Tabakas gleznā "Notikums" (1975, LMS muzejs), kurā viņš kopā ar A.Kļaviņu un M.Dāli attēlots inscenējumā pie Vecrīgas kafejnīcas "13 krēsli".

Imanta Reinholda darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kā arī privātkolekcijās.

Atvadīšanās no Reinholda notiks 11. jūnijā, plkst.10, Rīgas kremācijas centra mazajā zālē.