Reirs: Latvijas ārējam parādam 4-5 gadu laikā būtu jāatgriežas 40-45% līmenī

Finanšu ministrs Jānis Reirs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas ārējam parādam 4-5 gadu laikā būtu jāatgriežas 40-45% līmenī no iekšzemes kopprodukta (IKP), pirmdien intervijā Latvijas Radio pauda finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Viņš norādīja, ka, ņemot vērā esošo krīzi, valsts parāds pieaugs līdz 52% no IKP, bet, ekonomikai atsākot pieaugt, 4-5 gadu laikā valsts parādam būtu jāatgriežas 40-45% līmenī no IKP.

"Uzlabojoties ekonomikai, parāda īpatsvars mazināsies, līdz ar to mēs plānojam, ka pārskatāmā periodā - 4-5 gadu laikā - parāds atkal atgriezīsies 40-45% apmērā," teica Reirs.

Tāpat viņš atzīmēja, ka valsts šā gada budžets netiks pārskatīts, jo, samazinot budžeta izdevumus, tiktu samazināts pakalpojumu apmēru sabiedrībai, taču tieši pieprasījuma trūkums pandēmijas dēļ ir šīs krīzes iemesls. 

"Mēs nepārskatīsim budžetu. (..) Lielākie budžeta izdevumu posteņi ir veselības aprūpe, izglītība, tiesībsargājošās iestādes, armija. Samazinot šos izdevumus, mēs samazinātu pakalpojumu apmēru. To mēs nedarīsim, līdz ar to budžeta samazināšana nenotiks," teica ministrs.

Uz augšu