C, 18.08.2022.

Covid-19: inficēšanās gadījumu skaits pasaulē pārsniedz astoņus miljonus

TVNET/LETA/DPA
Covid-19: inficēšanās gadījumu skaits pasaulē pārsniedz astoņus miljonus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Apstiprināto inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis astoņus miljonus, liecina ziņu aģentūras AFP otrdien apkopotie statistikas dati no oficiāliem avotiem.

Ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pasaulē miruši vairāk nekā 435 000 cilvēku. 

Eiropā apstiprināti vairāk nekā 2,4  miljoni inficēšanās gadījumu un vairāk nekā 188 000 nāves gadījumu.

Savukārt ASV apstiprināti 2,1 miljons inficēšanās gadījumu un vairāk nekā 116 000 nāves gadījumu.

Apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pasaulē kopš 10.maija ir divkāršojies.  Pēdējās astoņās dienās apstiprināti miljons jaunu inficēšanās gadījumu.

Otrais vilnis Ķīnā?

Pekinā  aizvadītajā diennaktī atklāti 27 jauni inficēšanās ar koronavīrusu gadījumi,  un tie nav saistīti ar inficēšanos ārzemēs,  otrdien paziņoja Ķīnas Nacionālā veselības komisija.

Līdz ar to pēdējās piecās dienās Ķīnas galvaspilsētā, kur atklāts jauns infekcijas perēklis Sjiņfadi pārtikas vairumtirdzniecības tirgū, apstiprināti pavisam 106  jauni inficēšanās gadījumi.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) paudusi bažas par infekcijas klasteri Sjiņfadi tirgū, norādot,  ka Pekinas lielais iedzīvotāju skaits un satiksme ar citām valsts daļām un ārvalstīm pastiprina infekcijas izplatīšanās risku.

"Šāds klasteris rada bažas, par to ir jāveic izmeklēšana un tas ir jākontrolē, un tieši to Ķīnas varasiestādes dara," uzsvēris PVO ārkārtējo situāciju direktors Maiks Raians.

Jau ziņots, ka infekcijas uzliesmojuma dēļ Pekinā slēgtas visas sporta un izklaides vietas iekštelpās.

Varasiestādes noteikušas izolācijas režīmu vairākām apkaimēm, kā arī uzsākušas vērienīgu testēšanas un izsekošanas programmu.

Vairākās Ķīnas pilsētās pašvaldības ieteikušas saviem iedzīvotājiem nedoties uz Pekinu.

Līdz šim uzliesmojumam vairākus mēnešus Ķīnā vairākums jaunatklāto inficēšanās gadījumu bija saistīti ar inficēšanos ārzemēs.

Pavisam aizvadītajā diennaktī Ķīnā reģistrēti 40 jauni inficēšanās ar koronavīrusu gadījumi.

Jaunzēlandē pirmie gadījumi pēc trīs nedēļu pārtraukuma

Jaunzēlandē apstiprināti divi jauni inficēšanās ar koronavīrusu gadījumi, un tie ir pirmie jaunie inficēšanās gadījumi trīs nedēļu laikā, otrdien paziņojusi Veselības ministrija.

Tā norādījusi, ka abi jaunie gadījumi saistīti ar ierašanos no Lielbritānijas.

"Abi gadījumi ir savstarpēji saistīti," sacīts ministrijas paziņojumā.

8. jūnijā Jaunzēlandes valdība pavēstīja, ka valstī vairs nav aktīvu Covid-19 gadījumu, un atcēla koronavīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus.  Palikusi spēkā vienīgi stingrā robežkontrole. Visiem, kas ierodas no ārzemēm, divas nedēļas jāpavada karantīnā,  kā arī viņiem tiek veikts koronavīrusa tests.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu