Ko likt Līgo svētku aptieciņā

FOTO: Publicitātes foto

Lai Līgo svētki būtu tikai patīkamu emociju pilni, būtiski ir laikus tiem sagatavoties un sagādāt “Līgo aptieciņu”, kas ātri palīdzēs novērst dažādas problēmsituācijas, jo, būsim atklāti, šajos svētkos var gadīties visādi. Daba, nakts, ugunskurs, gardi ēdieni un dzērieni – potenciālais nepatīkamu atgadījumu loks ir diezgan plašs. Ko tad likt “Līgo aptieciņā”, lai svētku noskaņojumu nesabojātu neplānotas ķibeles un slikta pašsajūta?

 • Roku dezinfekcijai

Lai gan ārkārtas situācija valstī ir atcelta, vienalga ir jāievēro piesardzība un visi higiēnas nosacījumi, tāpēc obligāta “Līgo aptieciņas” sastāvdaļa ir roku dezinfekcijas līdzekļi. Tie noderēs jebkurā situācijā un vietā, kur nav pieejams ūdens un ziepes, lai nomazgātu rokas. Roku dezinfekcijas līdzekļi vairs nav deficīta prece, tāpēc varēsiet nodrošināties ar pietiekamu daudzumu visiem svinētājiem. Roku dezinfekcijas līdzekļi pieejami izsmidzināmā veidā, kā želejas, arī kā antibakteriālas salvetes – varat izvēlēties sev ērtāko veidu vai kombinēt vairākus.

 • Gremošanas traucējumiem

Izplatītas līgotāju kaites ir dažādi gremošanas traucējumi – saindēšanās, pārēšanās, aizcietējumi, slikta dūša, vēdera uzpūšanās u.c. Vēdera problēmas var rasties no pārmērīgas ēšanas, sātīgiem un neierastiem produktiem, stresa un atrašanās jaunā vidē, izmainīta dienas režīma. Tāpēc “Līgo aptieciņā” jāieliek dažādi līdzekļi, kas var atvieglot šos stāvokļus, piemēram, probiotikas, fermenti un absorbenti zarnu traktam. Vislabāk izvēlēties jau zināmus un praksē pārbaudītus līdzekļus, ko esat lietojuši un kuri snieguši vēlamo iedarbību.

 • Sīkām traumām un tulznām

Sasitumi, nobrāzumi, tulznas – iespējams, tās ir vienas no tipiskākajām Līgo svinētāju traumām, jo svētkos tiek uz nebēdu dejots, arī veikti lielāki ceļa posmi ar kājām, kā arī svinību karstumā mēdz zust līdzsvars. Tāpēc “Līgo aptieciņā” noteikti jāieliek plāksteri – dažāda lieluma un pietiekami lielā daudzumā. Ja nenoderēs pašiem, tad noteikti būs kāds cits līgotājs, kurš meklēs šo tik noderīgo lietiņu. Ja Līgo svinībās būs arī mazi bērni, laba izvēle būs arī tādi plāksteri, kurus rotā jauki zīmējumi, jo mazajiem šādi mīlīgi plāksteri uzlabos noskaņojumu un palīdzēs ātrāk aizmirst par sāpēm, ko radījis nobrāzums vai cita trauma. 

Skrambu un sakairinātas ādas apstrādei ieteicams paņemt līdzi kādu ziedi, kas veicina dzīšanu, mīkstina un nomierina ādu. Laba izvēle būs, piemēram, Bepanthen Plus krēms, jo tā derēs gan lieliem, gan maziem līgotājiem.

Bepanthen Plus krēms pasargā virspusējas brūces no infekcijas un cīnās ar jau esošu infekciju. Krēms satur hlorheksidīnu, kas darbojas pret baktērijām, un dekspantenolu, kas ādā ātri pārvēršas par vitamīnu (pantotēnskābi), kurš paātrina brūces dzīšanu. 

Bepanthen Plus krēmu lieto, lai ārstētu:

 • jebkuru nelielu brūci, kas var tikt inficēta (nobrāzums, neliels iegriezums un skrāpējums, plīsums, viegls apdegums, jēlums);
 • iekaisušas un inficētas ādas apvidus;
 • saplaisājušus krūšu galus bērna zīdīšanas periodā;
 • tikai pēc konsultēšanās ar ārstu: hronisku brūču, piemēram, kāju čūlu, izgulējumu čūlu, spiediena radītu jēlumu un operāciju brūču gadījumos;
 • ādas infekcijas, piemēram, gadījumos, kad notiek sekundāra inficēšanās, ārstējot citu ādas slimību (ekzēmu, neirodermītu u.c.).

Lietošana. Uzklājiet plānu Bepanthen Plus krēma kārtiņu uz tīras brūces vai iekaisuša ādas apvidus vienu vai vairākas reizes dienā, līdz brūce pilnīgi sadzijusi. Ārstējamo brūci var nepārsiet, bet var arī pārsiet.

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

 • Pret galvas, menstruālām un citām sāpēm

Sāpes nekad nav gaidīts viesis, it īpaši jau svētkos, tāpēc jābūt gataviem tās efektīvi atvairīt. Ja Līgo svētku laikā nomoka galvassāpes, menstruālās vai citas zināmas izcelsmes sāpes, tad laikus parūpējieties par pretsāpju medikamentiem. Izvēlieties jums piemērotus un ārsta rekomendētus pretsāpju līdzekļus, kā arī atcerieties, ka nedrīkst zāļu lietošanu apvienot ar alkohola lietošanu. 

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

 • Aizsardzībai no saules stariem

Līgo svētki parasti ievelkas vairāku dienu garumā, tāpēc sanāks arī pagozēties saulītē. Nevajadzētu aizmirst par aizsardzību no UV stariem. Īpaši tas attiecas uz bērniem un pieaugušajiem ar jutīgu ādu. Jāizvēlas savam ādas tipam piemērots saules aizsargkrēms. Jāatceras krēmu regulāri atjaunot, it īpaši pēc peldēm, kas arī līgotājiem ir viens no iecienītiem rituāliem. Arī tad, ja neplānojat Līgo svētkos gulšņāt saulītē, ieteicams vismaz parūpēties, lai sejas krēms ir ar UV aizsardzības filtru, jo tāpat sanāks pavadīt daudz laika ārpus telpām.

 • Kukaiņu atbaidīšanai un kodumu apstrādei
FOTO: Publicitātes foto

Odi un citi insekti ir lielākais līgotāju bieds, kas pamatīgi var sabojāt svētku noskaņojumu. Tāpēc labāk jau laikus sarūpēt pretodu līdzekļus. Šajā segmentā izvēle ir tiešām plaša. Pieejami pretodu līdzekļi aerosola vai ziedes veidā, arī kā aproce, ko ērti var uzlikt gan uz rokas, gan uz potītes. Pretodu līdzeklis kā aproce arī ērti lietojams bērniem. Pretodu līdzeklis palīdzēs atvairīt ne tikai dažādus insektus, bet arī ērces, kuru šogad esot īpaši daudz. Ja Līgo svētkos būsiet pie dabas, tad pretodu līdzeklis ir obligāta lieta, ko ielikt savā aptieciņā. Kodumu apstrādi var veikt ar dezinficējošu līdzekli un uzklāt nomierinošu un atvēsinošu krēmu, kas mazinās kairinājumu koduma vietā.

 • Pret alerģiskām izpausmēm

Pat tad, ja jums nav nosliece uz alerģiskām reakcijām, nekad nevar zināt, vai, atrodoties dabā un nepazīstamā vidē, pēkšņi šādas izpausmes neradīsies. Alerģija ir ļoti nepatīkama lieta, tā var izpausties kā šķaudīšana, acu asarošana, rinīts, nieze. Tāpēc obligāti “Līgo aptieciņā” jāieliek kādi antihistamīnu saturoši medikamenti, kas novērš alerģiskus simptomus. Šādi medikamenti iegādājami bez receptes, un to klāsts aptiekās ir diezgan plašs, tāpēc jākonsultējas ar farmaceitu par piemērotāko izvēli.

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

 • Nelielu apdegumu apstrādei

Ugunskurs, grils un citi karsti objekti var izraisīt sīkus apdegumus, piemēram, ja netīšām pieskaras karstai virsmai. Ja apdegums ir neliels, to var apstrādāt ar piemērotu līdzekli. Pret apdegumiem aptiekā pieejami līdzekļi gan aerosola, gan putu, gan ziedes veidā. Kādu no šiem līdzekļiem noteikti vajag ielikt “Līgo aptieciņā”. Protams, jācer, ka to nevajadzēs izmantot, bet vienmēr ir labāk, ja tas tomēr ir pa rokai. Atcerieties, ka lielāku apdegumu gadījumā noteikti jāmeklē medicīniskā palīdzība.

Uz augšu
Back