Jonass treniņā lauzis trīs ribas un traumējis mugurkaulu

Pauls Jonass 2020.gada pasaules motokrosa čempionāta otrajā posmā Nīderlandē FOTO: Juan Pablo Acevedo

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass kādu laiku būs spiests pavadīt gultas režīmā, jo vienā no treniņiem gūti smagi ribu un mugurkaula savainojumi, lasāms sportista "Instagram" vietnē.

View this post on Instagram

Motocross sometimes puts you down... Unfortunately I got injured in a practice crash while training for the forthcoming MXGP season restart, resulting in three broken ribs and five broken spinous processes. Doctors have recommended an extended period of rehabilitation before returning to riding. Hope to be back on bike asap! Photo: Bavo Swijgers

A post shared by Pauls Jonass (@paulsjonass41) on

Jonasa ieraksts vēsta, ka vienā no treniņiem pirms gaidāmā sezonas turpinājuma piedzīvots kritiens, kā rezultātā lauztas trīs ribas, bet vēl pieci lūzumi konstatēti arī mugurkaula smailajos izaugumos.

Ārsti sportistam ieteikuši iziet garāku rehabilitācijas procesu.

Jau pirms pagājušās sezonas sākuma Jonass labu laiku pavadīja rehabilitācijā, jo iepriekš tika veikta ceļgala operācija.

Vēl aprīļa sākumā Jonass sarunā ar ziņu aģentūru LETA pauda, ka jūtas lieliski un arī aprast ar "moci" izdevies jau krietni labāk.

Sezonas pirmajā posmā Lielbritānijā Jonass piedzīvoja vairākas neveiksmes trasē un izcīnīja 18.vietu, bet otrajās sacensībās Nīderlandē viņam par goda pjedestālu liedza pacīnīties kritieni, kā rezultātā iegūta 12.pozīcija.

Līdz sezonas pārtraukuma izsludināšanai Jonass ar 26 punktiem kopvērtējumā bija atrodams 13.vietā.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas posma pārcelšanas uz rudeni pasaules čempionāta motokrosā sezona varētu atsākties Ķeguma trasē.

Sezonas nākamais posms bija paredzēts 2.augustā Krievijā, taču tagad tas pārcelts uz oktobri vai novembri. 

Ķeguma posmam bija jānotiek 14.jūnijā, vispirms tas tika pārcelts uz 12.jūliju, bet pirms mēneša - uz 9.augustu. Šobrīd tas sezonas kalendārā ir trešais posms jeb pirmais pēc koronavīrusa pandēmijas radītā pārtraukuma.

Čempionāta rīkotājas "Infront Moto Racing" mērķis ir no augusta vidus līdz oktobra beigām Eiropā aizvadīt 10-12 posmus.

Pērn par MXGP čempionu tika kronēts Tims Gajsers, bet Jonass kopvērtējumā ierindojās sestajā pozīcijā. Latvietis atsevišķos braucienos sešas reizes iekļuva labāko trijniekā, četras reizes finišējot otrajam un divreiz - trešajam.

Pagājušo sezonu Jonass noslēdza Nīderlandē, kur ar Latvijas izlasi sasniedza visu laiku augstāko vietu Nāciju motokrosa sacensībās - astoto. Jonass savos braucienos izcīnīja otro un trešo vietu.

Uz augšu
Back