Dzanardi tiks turēts mākslīgajā komā vismaz līdz nākamajai nedēļai

Alesandro Dzanardi

FOTO: Reuters/ScanPix

Bijušais Pirmās formulas (F-1) braucējs un paralimpiskais čempions Alesandro Dzanardi tiks turēts mākslīgajā komā vismaz līdz nākamajai nedēļai, teikts Sjēnas slimnīcas paziņojumā.

Jau ziņots, ka 53 gadus vecais itālis guva smagas galvas traumas pēc sadursmes ar pretimbraucošu kravas automašīnu, kad viņš ar savu trīsriteņu braucamo devās no viena Toskānas ciemata Pjencas uz Sankviriko d'Orču.

Dzanardi kopš piektdienas atrodas mākslīgi izraisītā komā un ir pieslēgts mākslīgās elpināšanas aparātam.

"Lai novērtētu viņa neiroloģisko stāvokli, sākot ar nākamo nedēļu, tiks apsvērta iziešana no mākslīgās komas," teikts slimnīcas paziņojumā.

Piektdien pēc gandrīz trīs stundas ilgas neiroķirurģiskas un sejas un žokļu operācijas viņu operējušais Džuzepe Olivēri teica, ka Dzanardi sadragāti visi sejas kauli. Iespējamos smadzeņu bojājumus varēs novērtēt tikai pēc viņa pamošanās.

Dzanardi sportā slavu iemantojis ar savu neatlaidību un pašaizliedzību. 2001.gada 15.septembrī CART sērijas sacensībās Vācijā Dzanardi mašīnā, kas devās ārā no boksiem, apmēram ar 320 kilometru stundā lielu ātrumu ietriecās Aleksa Taljāni auto. Taljāni avārijā neguva nopietnus savainojumus, taču Dzanardi dzīvība vairākas dienas bija apdraudēta. Ārstiem izdevās glābt viņa dzīvību, tomēr Dzanardi zaudēja abas kājas. Viņš karjeras laikā kļuva par divkārtēju CART čempionu.

Jau nākamajā gadā pēc avārijas viņš bija atpakaļ trasē un 2007.gadā pievērsās parasportam. Itālis pēdējās divās paralimpiskajās spēlēs izcīnījis četras zelta un divas sudraba medaļas sacensībās ratiņkrēslā, un mērķēja arī uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm. Viņš ir arī divpadsmitkārtējs pasaules čempions.

Laika posmā starp 1991. un 1999. gadu Dzanardi piedalījās 41 Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sacīkstē, pārstāvot "Jordan", "Minardi", "Lotus" un "Williams" komandu.

Uz augšu