Pk, 3.02.2023.

Kādas krāsas izvēlēties mundram prātam un labai omai?

Egoiste
Kādas krāsas izvēlēties mundram prātam un labai omai?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: unsplash.com

Vai esat ievērojuši, ka bieži vien valkājam tādas krāsas apģērbu, kas atspoguļo mūsu noskaņojumu vai iekšējās sajūtas? Daži saka, ka, ziemā izvēloties melnu apģērbu, psiholoģiski sajūtas „siltāk un komfortablāk” nekā baltā ģērbušies, citi absolūti noliedz melno un tērpjas košāk nekā ierasts vai pat pieņemts. Tomēr vislabāk ir krāsas savā apģērbā izmantot apzināti, lai uzmundrinātu un iepriecinātu sevi.

Arī psihologi norāda, ka dažiem toņiem piemīt izteikta spēja uzlabot noskaņojumu, bet citi drūmu garastāvokli padarīs vēl drūmāku, un to nu mēs noteikti nevēlamies, īpaši laikā, kad aiz loga jau vasara.

Pārsteidzošais krāsu spēks

Ja vēlamies iesākt savu dienu enerģiski vai dienas plānā ir aktivitātes, kad nepieciešams spēks un mundrums, tad ieteicami ir koši siltie toņi, piemēram, oranžs, sarkans, dzeltens vai sarkanīgi violets.

Sarkanos toņus parasti saista ar spēku, enerģiju un dinamiku, savukārt no rīta lieliski uzmundrinās dzeltenā krāsa, kura tiek asociēta ar optimismu, laimi un jauneklīgumu.

 Oranžā krāsa ir ļoti enerģiska, koša un rotaļīga. Katrs no šīs paletes var izvēlēties sev piemērotāko un atbilstošāko. Krāsas ir iespējams komplektēt, izvēloties dzeltenas krāsas aksesuārus, kas papildinās oranžo kleitu ar sarkano žaketi. Šī krāsu izvēle un komplektācija piešķirs radošu noskaņu un enerģiju, paužot spēku un apņēmību.

Ja ir vēlme atpūsties un atslābināties, tad talkā var nākt vēsie toņi, piemēram, gaiši zils vai zilganzaļš, kas pauž tīrību, rāmumu un stabilitāti. Turklāt baltie un gaišie toņi ir lieliski omas uzlabotāji, jo balta, tirkīza vai gaišzila krāsa, piemēram, baltas bikses vai gaišzila lina blūze īsām piedurknēm, bieži saistās ar atpūtu un pludmali. Arī tā saucamajās kruīza vai kūrorta kolekcijās dizaineri bieži izmanto baltos, gaišos, tirkīza, gaišzilos toņus. Ietērpieties baltā džemperkleitā vai svītrainā kreklā, kura zilganbaltā saspēle uzreiz uzburs jūras, pludmales un atvaļinājuma sajūtu, pat sēžot biroja krēslā vai mājas dīvānā.

Nevajadzētu par zemu novērtēt arī rozā krāsas burvību, jo tai piemīt psiholoģiski nomierinošs efekts, turklāt šī krāsa sniedz prieku, sievišķību un pievilcību. Brīvā stila piekritējiem patiks rozā kapučjaka vai svītrainie krekliņi, kuros rozā apvienots ar balto toni. Savukārt veldzējošu dabas klātbūtni uzburt palīdzēs zaļā krāsa, kas ir ļoti universāla un uzskatāma arī par veiksmes krāsu.

Tāpat visi radošie prāti priecāsies uzzināt, ka radošumu un labu noskaņojumu veicina arī izteiksmīgi raksti un apdrukas, kas pavasara/vasaras sezonu modes kolekcijās vērojami kuplā skaitā, sākot apdrukātiem svārkiem un lakatiņiem līdz izmeklētām kleitu apdrukām, piemēram, ar pavasarīgu ziedu rakstu.

Vienmēr jāatceras: ja ir slikts noskaņojums, noteikti ieteicams izvairīties no brūniem, blāviem, neizteiksmīgiem toņiem, jo garastāvokļa uzlabošanai košums katrā ziņā būs labāks par bēšu atturību.

Kā lietot krāsas omas uzlabošanai

Kā praktiski lietot gaišas un spilgtas krāsas omas uzlabošanai? Īpaši par to aizdomājas cilvēki, kuri iecienījuši tumšas krāsas un reizēm pat, apzināti nopērkot kādu košāku apģērba gabalu, nespēj rast tam izmantojumu. Šeit ieteikums ir sākt pakāpeniski. Ja spilgtas vai gaišas krāsas jūsu garderobē ir liels retums, tad nevajag pārlieku atvēzēties un uzreiz pirkt garu, sarkanu kleitu, tas būs kā no siltas putu vannas ielēkt ledusaukstā āliņģī. Ieteicams sākumā izmantot košos vai gaišos toņus aksesuāros.

Piemēram, izvēloties koši sarkanu somiņu. Lielisks akcents un garastāvokļa uzlabotājs var būt arī cepure sarkanā krāsā vai spilgts lakatiņš. Turklāt šajā pavasarī un vasarā viena no dedzīgākajām un pārliecinošākajām krāsām ir koši sarkanā.

Vēl arī rekomendējams kombinēt neitrālos un spilgtos, enerģiskos toņus vienā apģērba komplektā. Ja jūsu mīļākais apģērba gabals ir gaišzili džinsi, tad valkājiet tos kopā ar košu T-kreklu vai topu. Ja esat absolūta bēšo toņu aizstāve, piekombinējiet tērpam spilgtu lakatiņu vai uzvelciet krāsainus apavus, veidojot pārējo tēlu neitrālos toņos. Omu uzlabot var palīdzēt pat zeķes – spilgti oranžā krāsā tās būs kā mundruma un C vitamīna lādiņš!

Lai uzlabotu noskaņojumu, nedrīkst aizmirst arī grimu. Sarkana lūpu krāsa vai spilgtas acu ēnas var uzlabot ne tikai jūsu ārējo tēlu, bet arī psiholoģisko noskaņojumu!

„Krāsām ir liels spēks, bet mums katram jāapzinās sava loma psiholoģiskajā labsajūtā, tāpēc papildus izmaiņām apģērbā iesaku meklēt un kultivēt veidus, kas sniedz mums prieku. Šajos apstākļos lieliska ideja ir uzvilkt savu košo un uzmundrinošo tērpu un sarunāt virtuālu tikšanos ar draugiem, piemēram, Face Time lietotnē. Dariet to vismaz trīs reizes nedēļā, jo sirsnīgas sarunas ir tikpat svarīgas kā koša kleita,” uzsver VAN GRAAF Rīgas veikala vadītāja Agnese Masaļska.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu