Kas notiks ar kalponēm?
"Kalpones stāsta" ceturtā sezona pie skatītājiem nonāks jau 2021. gadā

Elisabete Mosa seriālā "Kalpones stāsts"

FOTO: publicitātes

"Zelta globusu" televīzijas godalgu kategorijas "Labākais drāmas seriāls" uzvarētājs - kanādiešu rakstnieces Mārgaretas Atvudas (Margaret Atwood) romāna "Kalpones stāsts" ("The Handmaid’s Tale") ekranizācija, seriāls ar tādu pašu nosaukumu ar jaunām sērijām turpināsies 2021. gadā. Nule kā publicēts ceturtās sezonas kaceklis jeb tīzeris. 

Pusotru minūti garais rullītis vairāk atskatās uz trešo sezonu, kuru tāpat kā pirmās divas seriāla sezonas iespējams vērot "LMT Viedtelevīzijā". Diemžēl faniem nedaudz jāpaciešas, jo to, kāds liktenis piemeklēs Džūnu - aktrises Elisabetes Mosas (Elisabeth Moss) atveidoto kalponi, varēsim uzzināt vien nākamgad.

Noskaties ceturtās sezonas kacekli.

Seriāls, ko producē video straumēšanas vietne "Hulu", ceturtajā sezonā atgriezīsies pie desmit sēriju struktūras. Atgādinām, ka trešajā sezonā bija veselas trīspadsmit sērijas. 

"Nav jēgas minēt, kas notiks tālāk," medijiem gada sākumā teicis seriāla producents Brūss Milers (Bruce Miller). "To nav iespējams paredzēt. Tā ir seriāla burvība."  

Producentam taisnība, jo jaunā sezona, līdzīgi kā otrā un trešā, vairs nebalstās oriģinālajā Mārgaretas Atvudas grāmatā, bet ar pašas Atvudas līdzdalību konsultantes lomā turpina stāstu ar tiem pašiem varoņiem.

Atgādinām, ka Atvudas distopija pirmo reizi izdota 1985. gadā un kopš tā laika piedzīvojusi neskaitāmus atkārtotus izdevumus. Lasāma arī latviešu valodā. 

Mārgareta Atvuda

FOTO: Reuters/ScanPix

Atvuda pirms diviem gadiem paziņoja, ka rakstīs šā stāsta turpinājumu. Grāmata ar nosaukumu "The Testaments", kas ir turpinājums "Kalpones stāstam", kur darbība norisinās vēl pēc piecpadsmit gadiem, dienas gaismu ieraudzīja 2019. gadā.

Anotācija: Zemfreda ir kalpone un dzīvo Gileādas republikā. Reizi dienā viņa drīkst atstāt sava saimnieka mājas, lai dotos iegādāties pārtiku. Reizi mēnesī viņai ir jāatguļas uz muguras un jācer, ka saimnieks spēs padarīt viņu grūtu, jo laikmetā, kad dzimstība iet mazumā, Zemfredas un citu kalpoņu galvenā vērtība ir viņu spēja dzemdēt bērnus.

Taču Zemfreda vēl atceras laiku, kad viss bija citādi. Laiku, kad viņa mīlēja savu vīru un meitu, kad viņai bija darbs un pašai savi iztikas līdzekļi, kad viņai vēl bija atļauts mācīties.

Skatoties seriālu, neviens nespēj palikt vienaldzīgs pret zvērībām, kas tajā pastrādātas pret sievietēm. Taču vēl baisāka ir tikai doma, ka neviena no tām nav izdomāta - kādā pasaules vietā un vēstures posmā ir precedents. Dažas notiek joprojām. 

The Handmaid's Tale

FOTO: AP/Scanpix

 

Raksts tapis sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju.

Uz augšu