Latviešiem vairākas uzvaras Baltijas autošosejas čempionāta atklāšanas sacīkstēs

Autošosejas sacensības

FOTO: BaTCC

Aizvadītajā nedēļas nogalē Lietuvā, „Nemuno Žiedas” trasē norisinājās pirmais Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta posms, kurā uzvaras vairākās klasēs svinēja sportisti no Latvijas.

Ārkārtas situācijas dēļ autošosejas sezona iesākās krietni vēlāk nekā ierasts, tomēr tas nebija šķērslis, lai pulcētu 60 dalībniekus pirmajā čempionāta posmā. Ātrajā un izaicinājumiem bagātajā Kauņas trasē Latvijas sportisti kāpa uz goda pjedestāla vairākās ieskaites klasēs.

FOTO: BaTCC

Vairākkārtējais Latvijas un Baltijas čempions autošosejā un „Sports Racing Technologies” komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis pēc vairāku gadu pauzes ir atgriezies autosportā. Sacensībās Lietuvā viņš nodemonstrēja, ka joprojām ir lieliskā formā, izcīnot uzvaru „BTC1” klasē, automašīnām ar dzinēju tilpumu līdz 1600ccm, kā arī spējot uzrādīt labu sniegumu, arī salīdzinot ar ātrākajām „BTC2” klases automašīnām.

FOTO: BaTCC

Jaunizveidotajā budžeta monoklasē „BMW 325 CUP” lietuviešu sportisti savā mājas trasē bija ļoti ātri, tomēr Matīss Mežaks spēja atrast veidu, kā izcīnīt otro vietu klasē, piekāpjoties tikai vienam no titulētākajiem lietuviešu pilotiem - Ramūnas Čapkauskas. Piektā vieta posmā autošosejas debitantam Andrim Čatam.

„BTC2” klasē uzvaru svinēja lietuvietis Julius Skirmantas. Vienīgajam Latvijas pārstāvim šajā klasē Atim Veismanim piektā vieta. „BTC3” klasē pārliecinošu uzvaru svinēja lietuviešu braucējs Aurimas Mištautas.

FOTO: BaTCC

Latviešu komanda „Team Rexona Men” ar pilotiem Jāni Vanku un Mareku Matvejevu, pateicoties profesionālai pieejai sacensībām un lieliskam tempam trasē ieguva trešo vietu „Nankang Endurance Academy” divu stundu izturības sacensībās.

„Volga” klasē Latvijas čempionāta ieskaitē ātrākais pilots sarežģītajā Lietuvas trasē izrādījās Jānis Grope. „VAZ” klasē uzvaru svinēja Harijs Ulpe.

FOTO: BaTCC

Otrais Baltijas autošosejas čempionāta posms norisināsies 26. jūlijā Biķernieku trasē, kur pulcēsies arī atrākie „GT” klases sportisti no Baltijas valstīm un Somijas. Bet „BMW 325 CUP” klasē uz starta jau redzēsim 15 dalībniekus.

Uz augšu