Avārijā smagi cietušajam Dzanardi veikta vēl viena smadzeņu operācija

Alesandro Dzanardi

FOTO: AFP/SCANPIX

Bijušais Pirmās formulas (F-1) braucējs un paralimpiskais čempions Alesandro Dzanardi pēc piedzīvotās avārijas, kurā viņš sadūrās ar pretimbraucošo kravas auto, pārcietis vēl vienu smadzeņu operāciju.

Jau ziņots, ka 53 gadus vecais itālis guva smagas galvas traumas pēc sadursmes ar pretimbraucošu kravas automašīnu, kad viņš ar savu trīsriteņu braucamo devās no viena Toskānas ciemata Pjencas uz Sankviriko d'Orču.

Dzanardi kopš pagājušās piektdienas atrodas mākslīgi izraisītā komā un ir pieslēgts mākslīgās elpināšanas sistēmai.

Pirmdien Sjēnas slimnīca paziņoja, ka sportistam tika veikti novērojumi, pēc kuriem secināts, ka nepieciešama vēl viena operācija.

Ārsti viņa stāvokli aizvien raksturo kā smagu.

"Veiktais solis ir rīcība komandas iepriekš paustajai hipotēzei. Mūsu mediķi Dzanardi stāvoklim sekos dienu no dienas. Vienojāmies ar ģimeni, ka plašāks paziņojums sekos pēc 24 stundām," teica slimnīcas direktors Roberto Gusino.

Jau ziņots, ka pagājušajā piektdienā pēc gandrīz trīs stundas ilgas "neiroķirurģiskās un sejas un žokļu sejas ķirurģijas" viņu operējušais ārsts Džuzepe Olivēri teica, ka Dzanardi sadragājis visus sejas kaulus. Iespējamie smadzeņu bojājumi varēs tiks novērtēti tikai pēc viņa pamošanās.

Dzanardi sportā slavu iemantojis ar savu neatlaidību un pašaizliedzību. 2001.gada 15.septembrī CART sērijas sacensībās Vācijā Dzanardi mašīnā, kas devās ārā no boksiem, apmēram ar 320 kilometru stundā lielu ātrumu ietriecās Aleksa Taljāni auto. Taljāni avārijā neguva nopietnus savainojumus, taču Dzanardi dzīvība vairākas dienas bija apdraudēta. Ārstiem izdevās glābt viņa dzīvību, tomēr Dzanardi zaudēja abas kājas. Viņš karjeras laikā kļuva par divkārtēju CART čempionu.

Jau nākamajā gadā pēc avārijas viņš bija atpakaļ trasē un 2007.gadā pievērsās parasportam. Itālis pēdējās divās paralimpiskajās spēlēs izcīnījis četras zelta un divas sudraba medaļas sacensībās ratiņkrēslā un mērķēja arī uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm. Viņš ir arī divpadsmitkārtējs pasaules čempions.

Laika posmā starp 1991. un 1999. gadu Dzanardi piedalījās 41 Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sacīkstē, pārstāvot "Jordan", "Minardi", "Lotus" un "Williams" komandas.

Uz augšu