"Es biju tuvu aiziešanai." Britu rakstnieks stāsta par saslimšanu ar Covid-19

FOTO: Ekrānuzņēmums

Britu bērnu grāmatu autors Maikls Rouzens medijos dalījies ar savu stāstu par to, kā viņš smagi pārslimoja Covid-19. 

74 gadus vecais Rouzens slimnīcā nonāca martā. Tur viņš 47 dienas pavadīja pieslēgts mākslīgās plaušu ventilācijas aparātam.

Pirms medikamentozās komas ierosināšanas ārsti "iedeva man papīru, kurā bija teikts, ka iespēja izdzīvot ir 50 pret 50". 

"Vai jūs sakāt, ka es varu nepamosties?" pajautājis Rouzens.

Mediķi atbildējuši apstiprinoši, bet Rouzens dokumentu tāpat parakstīja.

"Man bija nedaudz nelabi, bet atceros, ka nodomāju: 50 pret 50 - tās vienalga ir kaut kādas izredzes," raidorganizācijai BBC stāsta rakstnieks. "Jāsaka, ka pie sevis par to domāju visai vieglprātīgi."

Rouzens atklāj, ka slimības sākumā domājis, ka sasirdzis ar gripu vai arī jauno koronavīrusu vieglā formā. "Lietas sāka attīstīties ļoti, ļoti strauji", kad kaimiņos dzīvojošais ģimenes ārsts izmērīja skābekļa līmeni Rouzena asinīs. Ārsts esot licis Rouzenam nekavējoties doties uz slimnīcu.

Tur Rouzena elpošanas sistēma, nieres un aknas sāka atteikties darboties. Rakstnieks lēš, ka tad, ja viņš mediķu rokās būtu nonācis ar dažu stundu novēlošanos, iespējams, iznākums būtu bijis traģisks.

"Es biju tuvu aiziešanai," saka Rouzens. "Tas ir atgādinājums, ka dzīve ir ļoti nepastāvīga."

Kad Rouzens atmodās no komas un sieva viņam pateica, cik ilgu laiku viņš tajā pavadījis, viņu pārņēma visdažādākās emocijas.

Rouzena sieva ir radio producente Emma Luīze Viljamsa. Viņa vīra slimības laikā tviterī sniedza Rouzena faniem ziņas par viņa veselības stāvokli. Pie plaušu ventilācijas aparāta pavadītās nedēļas viņa raksturo kā "ilgas un smagas".

Pēc atmošanās Rouzenam kreisajā pusē pasliktinājās redze un dzirde. Kājas esot bijušas kā "kartona caurules, kurās iepildīta tume". Viņš joprojām pārvietojas ar slimnīcas izsniegtu palīglīdzekli.

Īpaši ierakstītā ziņojumā Rouzens pateicas par laba vēlējumiem. "Izskatās, ka šo slimību var uzvarēt ar [Nacionālajā veselības dienesta] NHS laipnību un rūpēm," saka Rouzens.

Rouzens no 2007. līdz 2009.gadam bija bērnu literatūras balvas "Children's Laureate" laureāts. 2008.gadā viņš NHS 60.gadadienai par godu sacerēja dzejoli "These Are The Hands", ar kura palīdzību tiek vākti līdzekļi veselības dienesta atbalstam.

Uz augšu