Restorānu nedēļā lielāks apmeklētāju skaits gaidāms nākamnedēļ

FOTO: Paula Čurkste / LETA

Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) rīkotajā Restorānu nedēļā lielāks apmeklētāju skaits gaidāms nākamnedēļ, aģentūrai LETA prognozēja RTAB sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua.

Aptaujājot Restorānu nedēļas dalībniekus, secināts, ka lielāka aktivitāte sākusies vakar - visas dienas garumā arvien vairāk cilvēku veikuši rezervācijas, tāpēc pagaidām grūti paredzēt, kāda būs noslodze abās nedēļās.

Viņa atzīmēja, ka šogad rezervāciju skaitu nevar salīdzināt ar pēdējām Restorānu nedēļām, kad vienas nedēļas laikā bija vairāk nekā 15 000 apmeklētāju. "Bet restorāni skatās uz to pozitīvi - labāk, lai notiek maza kustība nekā dīkstāve," viņa sacīja.

Tāpat Blaua piebilda, ka izteikti lielāka interese, atšķirībā no rudens un pavasara Restorānu nedēļām, ir par rezervācijām darba dienās.

LETA jau ziņoja, ka no 29.jūnija līdz 12.jūlijam Rīgā norisinās Restorānu nedēļa, un tajā dalību pieteikuši 32 restorāni.

RTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis atzīmēja, ka viesmīlības nozare ir viena no tām, kas šo pēdējo mēnešu laikā cietusi vissmagāk, tāpēc brīdī, kad restorāni nesen ir vēruši savas durvis un gaida apmeklētājus, ir īstais laiks restorānu nedēļām.

Pēc viņa teiktā, šoreiz gardēžu svētki norisināsies divas nedēļas, lai varētu apkalpot visus viesus, kā arī piesaistīt vairāk kaimiņvalstu tūristu.

Trīs kārtu maltīti 20 eiro vērtībā varēs iegādāt restorānos "AC Lounge", "Annas dārzs", "B-Bārs" restorāns, "Bon Vivant", "Čarlstons", "Čemodāns", "Duvel’s Pub", "Easy Wine", "Elements", "Ferma", "Hercogs Ķīpsala", "Key to Riga", "Laivu centrs", "Le Sommet", "Moltto Grill&Wine", Mākslas muzeja restorāns, "Neiburgs", "Niklāvs", "Osta", "OZO" restorāns, "Panorāma" un "Tinto".

Savukārt 25 eiro kategorijā piedalās restorāni - "3 Pavāru restorāns "Tam labam būs augt!"", "Dome", "Entresol", "Forest", "Garage", "Kaļķu vārti", "Kolonāde.Mūsu stāsti…", "Restorāns 3", "St. Petrus" un "Stage 22".

Rīgas restorānu nedēļu ik gadu organizē RTAB. Tās mērķis ir stimulēt vietējās virtuves attīstību, sekojot pasaules tendencēm, vienlaikus nezaudējot šim reģionam raksturīgos produktus un vēsturiskās pagatavošanas metodes. Iniciatīva rīdziniekiem un pilsētas viesiem atklāj jaunus, augstvērtīgus restorānus, kuros piedzīvot Rīgas, Latvijas un visas Baltijas garšu.

Uz augšu