Dzanardi veselības stāvoklis pēc otrās operācijas ir nopietns, bet stabils

Alesandro Dzanardi

FOTO: AP/Scanpix

Bijušajam Pirmās formulas (F-1) braucējam un paralimpiskajam čempionam Alesandro Dzanardi divas dienas pēc otrās operācijas veselības stāvoklis ir nopietns, bet stabils, paziņojusi Sjēnas slimnīca.

Jau ziņots, ka 53 gadus vecais itālis 19.jūnijā ar savu trīsriteņu braucamo piedalījās braucienā no Pjencas uz Sankviriko d'Orču. Viņš sadūrās ar pretimbraucošu kravas automašīnu un guva smagas galvas traumas.

Dzanardi kopš aizpagājušās piektdienas atrodas mākslīgi izraisītā komā un ir pieslēgts mākslīgās elpināšanas sistēmai. Pirmdien Sjēnas slimnīca paziņoja, ka sportistam tika veikti novērojumi, pēc kuriem secināts par vēl vienas galvas operācijas nepieciešamību.

BBC, atsaucoties uz Sjēnas slimnīcu, vēsta, ka Dzanardi veselības stāvoklis pēc otrās operācijas ir nopietns, bet stabils. Itālijas sporta leģenda joprojām atrodas komā.

Dzanardi sportā slavu iemantojis ar savu neatlaidību un pašaizliedzību. 2001.gada 15.septembrī CART sērijas sacensībās Vācijā Dzanardi mašīnā, kas devās ārā no boksiem, apmēram ar 320 kilometru stundā lielu ātrumu ietriecās Aleksa Taljāni auto. Taljāni avārijā neguva nopietnus savainojumus, taču Dzanardi dzīvība vairākas dienas bija apdraudēta. Ārstiem izdevās glābt viņa dzīvību, tomēr Dzanardi zaudēja abas kājas. Viņš karjeras laikā kļuva par divkārtēju CART čempionu.

Jau nākamajā gadā pēc avārijas viņš bija atpakaļ trasē un 2007.gadā pievērsās parasportam. Itālis pēdējās divās paralimpiskajaš spēlēs izcīnījis četras zelta un divas sudraba medaļas sacensībās ratiņkrēslā, un mērķēja arī uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm. Viņš ir arī divpadsmitkārtējs pasaules čempions.

Laika posmā starp 1991. un 1999.gadu Dzanardi piedalījās 41 Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sacīkstē, pārstāvot "Jordan", "Minardi", "Lotus" un "Williams" komandas.

Uz augšu