Jauns autovadītājs padomāja, ka "tikai viens kāsītis" jau neskādēs un nonāca ekspertīzē

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Kāds jauns autobraucējs Vecmīlgrāvī ar savu braukšanas manieri un automobilim izkritušo aizmugurējo lukturi piesaistīja pašvaldības policistu uzmanību. Pēc aprunāšanās, personas datu un vēl dažādu apstākļu noskaidrošanas, jaunais autovadītājs mirkli vēlāk devās uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru ekspertīzes veikšanai. Šajā reizē jāuzteic kā pārkāpumu izdarījušā jaunieša gatavība sadarboties, tā arī policistu profesionalitāte, jo vadītāja aizturēšana noritēja bez mēģinājumiem bēgt, slēpties, apdraudēt sevi un citus.

2.jūlijā pulksten 2.30 Rīgas pašvaldības policisti, patrulējot Vecmīlgrāvī, ievēroja kādu BMW markas transportlīdzekli. Automašīnas vadītājs ceļu satiksmē piedalījās nepārliecinoši, līdz ar to likumsargi pievērsa viņam pastiprinātu uzmanību. Piebraucot tuvāk, ievērots, ka viens no automašīnas gaismas lukturiem ir izkritis, rakstīts Rīgas Pašvaldības policijas Facebook vietnē.

Pēc likumsargu rīkojuma apturēt automašīnu vadītājs uzreiz apstājās. Vadītāja pusē tika atvērts logs, sākta saruna, kuras laikā sajusta marihuānai raksturīgā smaka. Tāpat automašīnas salonā ievērots tabakas jaucējs un pusizjaukti cigarešu iepakojumi.

Jaunais vīrietis lūgts izkāpt no spēkrata un pieiet pie otra likumsarga, lai nosauktu datus un pārliecinātos par tiesībām piedalīties ceļu satiksmē.

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Mirkli vēlāk autovadītājs sākts izjautāt par marihuānas lietošanu. Jaunais autovadītājs atzinās, ka aptuveni pusotru stundu iepriekš ar draugu izsmēķējis vienu “kāsīti”. Daļa no pāri palikušās marihuānas palikusi automašīnā, kuru viņš labprātīgi uzrādīja arī likumsargiem.

Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas pārstāvji, kuri jauno autovadītāju nogādāja Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā ekspertīzes veikšanai. Darbu ar pārkāpēju turpināja Valsts policija.

Uz augšu