Klajā nāk "Bada spēļu" autores jaunākais romāns
"Balāde par dziedātājputniem un čūskām"

Sūzena Kolinsa

FOTO: AP/Scanpix

Aizraujošs. Pārsteidzošs. Smalki psiholoģiski niansēts. Tā īsumā var raksturot pazīstamās amerikāņu rakstnieces Sūzenas Kolinsas (Suzanne Collins) jaunāko romānu "Balāde par dziedātājputniem un čūskām". Tāpat kā savulaik "Bada spēles", šī ir grāmata, kas domāta jauniešiem, bet to lasa un lasīs dažāda vecuma piedzīvojumu mīļotāji. Latviešu valodā grāmata iznākusi mēnesi pēc tam, kad darbs izdots oriģinālvalodā, informē izdevēji "Zvaigzne ABC".

Romāna darbība risinās daudzus gadus pirms “Bada spēļu” notikumiem, un tā galvenais varonis ir nākotnes ļaundaris – baisais prezidents Snovs. Te gan viņš ir tikai jauneklis no senas un godājamas dzimtas, kuram godkāre ir asinīs. Astoņpadsmit gadus vecais Koriolāns Snovs Kapitolijā gatavojas savai lielajai iespējai – šajās bada spēlēs viņš būs padomdevējs kādam no apgabalu pārstāvjiem. Reiz ietekmīgajai dzimtai ir pienākuši grūti laiki, un viņu nākotnes labklājību spētu nodrošināt vienīgi Koriolāna pārstāvja uzvara. Viņam piešķirtā dalībniece ir meitene no paša mazākā – Divpadsmitā – apgabala. Abu likteņi tagad ir saistīti, un katrs Koriolāna lēmums var nest izdošanos vai neveiksmi, triumfu vai postu. Cīņa ir nopietna, notikumi – spraigi, un meitene – garā brīva, mežonīga un skaista. Koriolāns jūt, ka sāk iemīlēties. Sacensība uzkurina. Taču varai ir sava cena...

"Balāde par dziedātājputniem un čūskām"

FOTO: Publicitātes foto / Zvaigzne ABC

Jauniznākušais romāns ir izcili sarakstīts darbs, kas aizraus un uzrunās distopiju un piedzīvojumu romānu cienītājus. Tiesa, pēc tā izlasīšanas var rasties vēlēšanās iepazīt vai pārlasīt arī triloģiju “Bada spēles”, tik meistarīgi autore stāstījumā ievijusi detaļas, kas papildina iepriekš lasīto un precīzāk izgaismo vēlākos notikumus. Šis ir viens no veiksmīgākajiem slavenu literāru darbu prīkveliem (priekšstāstiem).

Sūzena Kolinsa ir amerikāņu rakstniece, kura starptautiski labāk pazīstama ar cikla “Bada spēles” grāmatām. Tās ir tulkotas 51 valodā un pārdotas vairākos miljonos eksemplāru, pēc to motīviem ir uzņemtas arī kinofilmas.

Arī jaunais romāns tiks ekranizēts.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

Pieejama arī e-grāmata.

Grāmatas iespējams iegādāties arī e-grāmatnīcā, pasūtot ar piegādi. Kā arī pieejamas e-grāmatas (grāmatas elektroniskā formātā).

Tāpat iespējams piezvanīt uz savu tuvāko "Zvaigznes" grāmatnīcu, telefoniski pasūtīt kāroto un veikalā ierasties tikai, lai paņemtu gatavu paciņu un samaksātu. 

Uz augšu