FT: Lielbritānija gatavojas izslēgt "Huawei" no 5G tīkla infrastruktūras

5G. Ilustratīvs foto. FOTO: ALEX PLAVEVSKI / EPA

Lielbritānijas valdība šomēnes pieņems lēmumu par Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja "Huawei" produktu izslēgšanu no 5G mobilo sakaru tīkla infrastruktūras valstī, pirmdien, atsaucoties uz avotiem valdībā, vēstīja laikraksts "Financial Times".

Izmeklēšana, kuras rezultāti vēl nav publiskoti, raisījusi "ļoti, ļoti nopietnus" jautājumus par "Huawei" ierobežoto lomu 5G tīklā Lielbritānijā, ziņoja laikraksts, norādot, ka pastāv bažas par spiegošanu. Janvāri Lielbritānijas valdība nolēma ierobežot "Huawei" iesaisti 5G tīklā līdz ne vairāk kā 35% no tīkla nesensitīvo daļu izveides.

Lielbritānijas kultūras ministrs Olivers Daudens pirmdien apstiprināja, ka saņēmis Nacionālā kiberdrošības centra  izmeklēšanas ziņojumu, un piebilda, ka tam būs nozīmīga ietekme uz "Huawei" lomu 5G tīklā Lielbritānijā.

ASV izdara spiedienu uz Lielbritāniju, lai tā sarautu saites ar "Huawei"

Vašingtona norāda, ka "Huawei" ir cieši sakari ar Ķīnas komunistu valdību, un brīdina, ka šī ražotāja tehnoloģijas varētu tikt izmantotas spiegošanai Pekinas vajadzībām. Amerikāņu amatpersonas apgalvo, ka pēc Pekinas rīkojuma "Huawei" varētu vienkārši noslēgt Lielbritānijas 5G tīklu.

"Huawei" kategoriski noraida šādas apsūdzības.

Uzņēmuma viceprezidents Viktors Žangs norāda, ka ciešā sadarbībā ar klientiem "Huawei" strādā pie tā, lai rastu risinājumus, kā, neskatoties uz ASV ierosinātajiem ierobežojumiem, Lielbritānija varētu saglabāt savu līdera pozīciju 5G tīkla attīstībā. Kā vienmēr, uzņēmums atvērts dialogam ar valdību.

"Mēs uzskatām, ka vēl ir par agru spriest, kādas sekas varētu izraisīt ierosinātie ierobežojumi, kuru patiesais iemesls nav viss drošības jautājumi, bet cīņa par pozīciju tirgū," norāda Žangs.

"Mūsu produkti un tehnoloģiskie risinājumi ir pasaulē vadošās tehnoloģijas. Pār šīm tehnoloģijām un to komponentēm Lielbritānijas valdībai ir dota stingra uzraudzība. Mūsu tehnoloģijas jau šobrīd tiek plaši izmantotas Lielbritānijā esošajā 5G tīkla infrastruktūrā, tādējādi palīdzot uzturēt sakarus starp tās iedzīvotājiem pandēmijas dēļ ieviestās sociālās distancēšanās un karantīnas laikā," saka Žangs.

ASV administrācija arī nolēmusi piemērot jaunas sankcijas, kuru mērķis ir apgrūtināt "Huawei" ražošanas procesu, lai kavētu 5G tīkla izveidošanai nepieciešamo mikroshēmu ražošanu.

"Financial Times" ziņoja, ka Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons jau izstrādā plānus, lai izslēgtu "Huawei" tehnoloģijas no Lielbritānijas 5G tīkla.

Uz augšu
Back