Pk, 30.09.2022.

ECT izbeidz tiesvedību starpvalstu lietā "Latvija pret Dāniju" saistībā ar Misānes izdošanu Dienvidāfrikai

LETA
ECT izbeidz tiesvedību starpvalstu lietā "Latvija pret Dāniju" saistībā ar Misānes izdošanu Dienvidāfrikai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Kristīne Misāne
Kristīne Misāne Foto: Publicitātes foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir izbeigusi tiesvedību starpvalstu lietā "Latvija pret Dāniju" saistībā ar Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR), aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrijā skaidroja, ka Cilvēktiesību tiesa ir svītrojusi lietu no izskatāmo lietu saraksta, jo sūdzības pamatā esošais strīds ir atrisināts.

19.februārī Latvija saskaņā ar Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju vērsās tiesā ar pieteikumu pret Dāniju saistībā ar Latvijas valstspiederīgās Misānes izdošanu DĀR.

20.februārī Dānijas tiesa atcēla Misānes izdošanu uz DĀR un nolēma nodot viņu Latvijai, pamatojoties uz Latvijas Ģenerālprokuratūras izdoto Eiropas apcietinājuma lēmumu.

3.martā sieviete tika nogādāta Latvijā. Ņemot vērā, ka pēc Misānes nodošanas Latvijai bija zudis risks, ka viņa varētu tikt izdota DĀR, Latvija vērsās tiesā ar lūgumu svītrot lietu no izskatāmo lietu saraksta, jo strīds starp Latviju un Dāniju bija atrisināts. Tiesas lēmums ir galīgs un nepārsūdzams.

Jau vēstīts, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Misāne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. Misānes pārstāvji apgalvoja, ka DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu