Atēnās protesti pret jauno likumu par demonstrācijām izvēršas vardarbībā

FOTO: ARIS MESSINIS / AFP

Sadursmēs, kas ceturtdienas vakarā izcēlās Atēnās starp policiju un protestētājiem pret jauno Grieķijas likumu, kas regulē demonstrācijas, ievainoti vairāki policisti.

Policija pret demonstrantiem pie parlamenta ēkas pielietoja asaru gāzi, bet kad neliela jauniešu grupiņa, kas bija atšķēlusies no protestētāju pamatmasas, uzbruka kārtības sargiem ar degbumbām, lietā tika likti arī steki.

Deviņi nekārtību dalībnieki ir aizturēti, un varasiestādes ziņo, ka sadursmēs ievainoti seši policisti.

Tikmēr opozīcijā esošā galēji kreisā partija SYRIZA apgalvo, ka policija esot pielietojusi pārmērīgu spēku pret miermīlīgajiem demonstrantiem.

Policija ziņo, ka pie parlamenta un citviet galvaspilsētā protestos pret jauno likumu par demonstrācijām, ko organizēja dažādas galēji kreisās partijas, tostarp komunisti, kopumā piedalījušies aptuveni 12 000 cilvēku.

FOTO: ARIS MESSINIS / AFP

Jaunais likums paredz ierobežot telpu, kas ielās tiek atvēlētas demonstrantiem, kā arī dod policijai pilnvaras drošības apsvērumu dēļ aizliegts atsevišķas demonstrācijas.

Premjerministrs Kirjaks Micotakis apgalvo, ka jaunais likums ir nepieciešams, lai regulētu desmitiem nelielo protesta akciju, kas pastāvīgi bloķē galvaspilsētas centru.

Likums ceturtdien tika apstiprināts, par to balsojot 187 no 288 parlamenta deputātiem.

Opozīcija valdību apsūdz par centieniem apklusināt kritiķus pirms dziļās ekonomiskās lejupslīdes, kas gaidāma rudenī Covid-19 pandēmijas rezultātā.

Uz augšu