Ar ASV tiesas nozīmēta mediatora starpniecību panākts mierizlīgums starp "Printify" un "Printful"

"Draugiem Group" uzņēmuma "Printful" biroja ikdiena

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Ar ASV tiesas nozīmēta mediatora starpniecību panākts mierizlīgums starp drukāšanas pēc pieprasījuma platformu "Printify" un vadība drukas produktu ražotāju "Printful", aģentūru LETA informēja "Printify" pārstāvji.

Pēc kompānijā vēstītā, vienošanās paredz, ka "Printify" pēc mediācijas pabeigšanas 120 dienu laikā jāsamaksā "Printful" 105 000 ASV dolāru, bet tiesāšanās un advokātu izdevumi jāsedz katrai pusei atsevišķi.

“Ceram, ka "Printify" vadība pildīs tiesneša apstiprināto pienākumu izvairīties no intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem. "Printful" biznesa pamatvērtības raksturo cieņa pret klientiem un darba spēku, taisnīga nodokļu samaksa, godīga konkurence un intelektuālas jaunrades autorības respektēšana. To pašu sagaidām no citiem nozares spēlētājiem,” lietas atrisinājumu komentē "Printful" galvenā juriste Baiba Orbidāne, piebilstot, ka uzņēmums gatavs arī turpmāk vērsties tiesā par līdzīgiem pārkāpumiem.

Kompānijā atzīmēja, ka tādējādi izbeigta "Printful" iesniegtā prasība pret "Printify" ASV tiesā.

LETA jau ziņoja, ka "Printful Inc." vērsās Ziemeļkalifornijas apgabala Sanfrancisko tiesā pret "Printify" īpašnieku "Printify Inc." par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu un negodīgu komercpraksi.

"Printful" pārstāvji norādīja, ka prasība pret "Printify" īpašnieku iesniegta par vairāku ASV tiesību aktu pārkāpumiem, tostarp intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, negodīgu komercpraksi un iedzīvošanos uz citu darba rēķina.

Pēc uzņēmuma pārstāvju paustā, "Printify" īpašnieks šķietami nelegāli nokopējis un pārveidojis "Printful" radīto "Woocommerce" integrācijas programmatūras kodu, kas paredzēts pasta izmaksu uzstādīšanai un aprēķinam, lai lietotāji varētu iegūt precīzas sūtīšanas izmaksas saviem produktiem.

Pirmo "Woocommerce" integrācijas programmatūras kodu "Printful" publicēja 2014.gada oktobrī, pēc kā sekoja ilgstošs integrācijas funkcionalitātes uzlabošanas posms, kurā tika ieguldīti nozīmīgi cilvēkresursi, zināšanas, laiks un finanšu līdzekļi. Vēlāk, 2017.gada jūnijā, "Printful" nāca klajā ar jaunu "Woocommerce" integrācijas programmatūras koda versiju, ko "Printify" ir šķietami nelegāli nokopējis un pāris mēnešu vēlāk publiskojis kā savu pirmo, pašu izstrādāto "Woocommerce" programmatūras kodu, skaidroja uzņēmuma pārstāvji.

"Printify Development" vienīgais īpašnieks ir ASV "Printify Inc.", kuru 2015.gadā Delaverā izveidoja Jānis Berdigans, Artis Kehris un Gatis Dukurs. "Firmas.lv" informācija, "Printify Development" 2019.gadā strādāja ar 3,1 miljona eiro apgrozījumu, bet uzņēmuma peļņa bija 249 804 eiro. Kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro.

Savukārt "Printful Latvia" reģistrēta 2017.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 350 000 eiro. Kompānija 2019.gadā strādāja ar 23,12 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 8,06 miljonu eiro apmērā. Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Lauris Liberts un Agris Tamanis.

Uz augšu