Makrons aicinājis Netanjahu atteikties no Rietumkrasta aneksijas plāniem

FOTO: SIPA/Scanpix

Francijas prezidents Emanuels Makrons telefonsarunā aicinājis Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu atturēties no okupēto Rietumkrasta palestīniešu teritoriju aneksijas, piektdien paziņojis Francijas prezidenta birojs.

Makrons ceturtdien telefonsarunā uzsvēris, ka šāds solis būtu "pretrunā starptautiskajām tiesībām un apdraudētu iespējamo divu valstu risinājumu kā pamatu taisnīgam un ilgstošam mieram starp izraēliešiem un palestīniešiem".

Netanjahu plāni pagaidām vēl ir neskaidri, bet viņš iepriekš solījis anektēt Jordānas ieleju, kas robežojas ar Jordāniju.

Šī iecere ir balstīta ASV prezidenta Donalda Trampa Tuvo Austrumu miera plānā, kas tik prezentēts janvārī.

Trampa plāns, kurā nav ņemtas vērā pat palestīniešu minimālās prasības, ir izteikti labvēlīgs Izraēlai, paredzot, ka Izraēla varēs anektēt 30% okupēto Rietumkrasta teritoriju, palestīniešiem atvēlētā Rietumkrasta daļa būs sašķelta anklāvu arhipelāgā, bet galvaspilsētas loma atvēlēta Abudisai - ciematam uz austrumiem no Izraēlas anektētās Austrumjeruzalemes.

Francijas, Vācijas, Ēģiptes un Jordānijas Ārlietu ministrijas šonedēļ brīdināja, ka aneksija varētu ietekmēt to attiecības ar Izraēlu.

Taču Makrons sarunā ar Netanjahu apliecinājis, ka Francija turpinās atbalstīt Izraēlas drošību. Prezidents arī apliecināja savu "pieķeršanos draudzībai un uzticībai, kas saista Franciju un Izraēlu", atklāja Makrona birojs.

Uz augšu