SPKC lūdz atsaukties pasažierus, kuri 5.jūlijā braukuši ar autobusu maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga
Pasažieriem jāievēro mājas karantīna

Cilvēki Rīgas Starptautiskajā autoostā.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) lūdz atsaukties cilvēkus, kuri 5.jūlijā braukuši ar autobusu maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga.

SPKC epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināts Covid-19, 5.jūlijā plkst.16.25 devās ar autobusu maršrutā Liepāja- Saldus- Rīga (AS Nordeka, reisa Nr.7937).

SPKC uzsvēra, ka visiem pasažieriem, kas brauca minētajā reisā, tiek noteikta mājas karantīna.

Visiem šī reisa pasažieriem ir jāpaliek mājās un jāsazinās ar SPKC epidemiologu pa tālruni 67271738.

Centrā atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no plkst.8 līdz 20, sestdienās - no plkst.9 līdz 15 un svētdienās no plkst.9 līdz 12.

SPKC mudina iedzīvotājus izmantot lietotni "Apturi Covid", lai ātrāk uzzinātu, vai persona ir bijusi kontaktā ar Covid-19 saslimušo.

Jau ziņots, ka Covid-19 uzliesmojuma dēļ SPKC aicina rūpīgi sekot savam veselības stāvoklim personas, kuras nedēļas nogalē apmeklēja kādu no sešām ēdināšanas vietām Liepājā, kā arī vairākas vietas Rīgā.

SPKC lūdz novērot savu veselību un sekot tās izmaiņām, kā arī nepieciešamības gadījumā telefoniski vērsties pie ģimenes ārsta iedzīvotājus, kuri no 27.jūnija vakara līdz 8.jūlija vakaram apmeklēja restorānu "Aqua Luna" Rīgā, no 28.jūnija vakara līdz 9.jūlija vakaram - restorānu "Kinki" Rīgā, 3.jūlija vakarā - viesnīcu "Sport Hotel" un restorānu "7.līnija" Liepājā, 4.jūlija vakarā - kafejnīcu "Darbnīca", alus bāru "Miezis&Ko" un kafejnīcu "Delisnack" Liepājā un 5.jūlija vakarā - kafejnīcu "Vējš" Liepājā.

Veselības stāvoklis jānovēro 14 dienas no minēto publisko vietu apmeklēšanas, īpaši pievēršot uzmanību tam, vai neparādās paaugstināta temperatūra, sāpes kaklā vai klepus.

SPKC gan uzsvēra, ka restorānu apmeklētājiem risks saslimt tiek vērtēts kā zems.

Uz augšu