Bulgārijas prezidents pieprasa valdības atkāpšanos

Bulgārijas prezidents Rumens Radevs

FOTO: AFP/Scnapix

Bulgārijas prezidents Rumens Radevs nācis klajā ar aicinājumu atkāpties labēji centriskajai valdībai, kā arī ģenerālprokuroram, norādot, ka tas esot vienīgais ceļš, kā mazināt politisko spriedzi, kas izsaukusi masu protestus visā valstī.

Radevs sabiedriskajā televīzijā uzrunājot, "visu vecumu un politisko pārliecību bulgārus", pieprasījis "pēdējo gadu laikā metodiski neievērotās likuma varas un pilsonisko pamatbrīvību atjaunošanu".

"Dusmas ir dziļas. Tās krājušās gadiem un nevar tikt apspiestas ar iebiedēšanu un spēku," norādījis prezidents.

Radevs, kas 2016.gadā amatā ievēlēts ar opozīcijā esošo sociālistu atbalstu, pastāvīgi kritizējis premjerministra Borisa Boiko centriski labējo valdību, apsūdzot to korupcijā, tiesiskuma trūkumā un runas brīvības apspiešanā.

Tikmēr Sofijas ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, kas pieprasa Borisova un ģenerālprokurora Ivana Gečeva atkāpšanos, apsūdzot viņus korupcijā un sakaros ar organizētās noziedzības grupējumiem.

Protesti šonedēļ sākās pēc tam, kad Gečevs izdeva orderus kratīšanas veikšanai prezidenta rezidencē un divu viņa padomnieku aizturēšanai aizdomās par tirgošanos ar politisko ietekmi.

Borisovs atrodas pie varas kopš 2009.gada, un viņa trešais pilnvaru termiņš beidzas nākamā gada martā.

Uz augšu