NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu komandēs Trevors Nortons

NATO karodziņš. Ilustratīvs attēls.

FOTO: MURAD SEZER/REUTERS

Trešdien, 15. jūlijā, Ādažu bāzē notiks svinīga ceremonija, kurā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Trevors Nortons, nomainot līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Ēriku Eindželu, tādējādi noslēdzot piekto Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotāciju, ziņo Aizsardzības ministrijā.

Daudznacionālo kaujas grupu vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Uz augšu