Mēs esam centra teritorijā, kas strauji mainās. No vienas teritorijas puses pazudis necaurredzamais žogs... Tiek izkopts parks. Kā jūs saskatāt teritorijas maiņas sazobi ar šeit notiekošajiem atveseļošanās procesiem?
Es šorīt braucu uz Tvaika ielu... Atbraucu, noliku šeit mašīnu, un tad es skatos, ka žogs ir pazudis, tīri emocionāli es to nebiju konstatējis, ka tā žoga nav. Tāda atvērtība. Starp citu, par spīti cilvēku domām, mūsu teritorija nekad nav bijusi slēgta. Tie varbūt tādi aizspriedumi, ka cilvēki varbūt kādreiz domāja, ka šeit viss ir slēgts, vārti vienmēr ir bijuši vaļā. Bet nu šobrīd, protams, ka teritorija kļūst skaistāka, pieejamāka, es domāju, ka ir jau labāk, ka cilvēki nebaidās no psihiatriskās ārstniecības iestādes, ka domā, ka nez kas tur notiek aiz sarkanā ķieģeļa žoga.
Šeit teritorijā staigā un atpūšas arī pacienti. Ko viņiem nozīmē šīs te žogu un robežu sajūtas?
Nu, tie, kas iet kāda cilvēka pavadībā, ir slēgto nodaļu, akūto nodaļu pacienti. Nu, tas, ka ir jābūt pastaigām, par to vispār nav diskusiju, ir jābūt svaigā gaisā, ir jāiet pastaigāties, pastaigām jābūt vairāk. Mēs šiem pacientiem uzticamies un pacienti to novērtē un es domāju, ka tas arī sekmē ārstēšanas režīmu, nevis, ka tikai visu laiku ir ieslēgti, visu laiku pieskatīti ļoti cieši, bet arī tomēr, ka brīvi grupā tomēr ar citiem cilvēkiem iet pastaigās, ka ir dzīve arī aiz žoga, es domāju, ka tādu vēlmi atgriezties sabiedrībā tikai paspilgtina, nevis pasliktina.