Polijas lielākā opozīcijas partija apstrīdēs prezidenta vēlēšanu rezultātus

Polijas prezidenta vēlēšnās uzvarējušais Andžejs Duda ar ģimeni

FOTO: EPA/Scanpix

Polijas lielākā opozīcijas partija oficiāli apstrīdēs prezidenta vēlēšanu rezultātus un pieprasīs atzīt vēlēšanas par spēkā neesošām, norādot, ka prezidenta Andžeja Dudas kampaņā izmantoti valsts resursi.

"Pašas vēlēšanas varbūt arī notika labi, taču apkārtne, valsts līdzekļu iesaistīšana, sabiedrisko mediju iesaistīšana, noveda pie tā, kas tas nebija godīgs spēles laukums," sacīja centriskās partijas "Pilsoniskā platforma" (PO) līderis Boriss Budka.

"Vēlēšanas nebija godīgas," viņš uzsvēra.

PO šodien gatavojas iesniegt sūdzību Augstākajā tiesā.

"Ja mēs skaļi nenorādīsim uz pārkāpumiem, nākamās vēlēšanas būs vēl greizākas," sacīja Budka.

Prezidenta vēlēšanās svētdien Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis, kurš ir PO līdera vietnieks, zaudēja Dudam, kurš izcīnīja uzvaru ar nieka divu procentpunktu pārsvaru.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) secināja, ka vēlēšanas bija labi noorganizētas, neskatoties uz trūkumiem svarīgu aspektu noregulēšanā.

Organizācija pauda satraukumu par "ārkārtējo polarizāciju un neitralitātes trūkumu masu informācijas līdzekļos" Polijas prezidenta vēlēšanu laikā, un norādīja, ka premjerministra iesaistīšanās Dudas kampaņā sapludinājusi līniju starp valsti un partiju.

Taču PO rindās valda maza cerība, ka vēlēšanas tiks atzītas par spēkā neesošām.

Uz augšu
Back