Krievijā sākusies vērienīga Dienvidu un Rietumu kara apgabalu karaspēku kaujas gatavības pārbaude

FOTO: AFP/SCANPIX

Krievijā sākusies vērienīga negaidīta Dienvidu un Rietumu kara apgabalu karaspēku kaujas gatavības pārbaude, piektdien paziņoja aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Tiek pārbaudīta arī atsevišķu centrālās pakļautības formējumu, gaisa desanta spēku un Ziemeļu un Klusā okeāna kara flotu jūras kājnieku kaujas gatavība, izpildot Krievijas bruņoto spēku virspavēlnieka prezidenta Vladimira Putina rīkojumu, pavēstīja Šoigu.

"Šis pasākums ieplānots ar mērķi novērtēt bruņoto spēku spējas nodrošināt militāro drošību Krievijas Federācijas dienvidrietumos, kur saglabājas nopietni teroristiska rakstura draudi, un sagatavoties stratēģiskajām vadības un štāba mācībām "Kaukāzs-2020"," apspriedē ar Aizsardzības ministrijas vadību paziņoja Šoigu.

Pēc viņa teiktā, pārbaudes laikā ar spēkiem paredzētas 56 taktiska līmeņa mācības. Pārbaudē iesaistīs 35 poligonus un mācību laukus, 17 jūras poligonus Melnās un Kaspijas jūru akvatorijās. Pavisam negaidītajā pārbaudē iesaistīti 149 755 cilvēki, 26 820 bruņojuma un kara tehnikas vienības, 106 kuģi un apgādes kuģi, 414 lidaparāti, sacīja Šoigu.

Uz augšu
Back